Menot - Pirkanmaa - Urheilu ja liikunta -

Lastentapahtumat
Kaikki
Tiedotteet
Teatteri
Urheilu ja liikunta
Seniorit
Tanssi
Yhdistykset
Hengelliset
Elokuvat
Koulutus
Tapahtumat
Musiikki
Näyttelyt
Messut
Intialaista tanssia
Lentopallohöntsyt (Semi ylempi)
Lentopallohöntsyt (semi)
Liikuntastartti
Lentopallohöntsyt (perus)
Lentopallohöntsyt Semi
Lentopallohöntsyt (pro-taso)
Taidon lajinäytös ja alkeiskurssi
Koko perheen jouluiset Lauantairavit
Villasukkajuoksun SM-kilpailut
TNV: Lempeä kehonhuolto
TNV: Tanssillinen voimistelu
TNV: Tanssillinen voimistelu
TNV: Kuntojumppa
TNV: Kuntotanssi
Lentopallohöntsyt (semi)
Lentopallohöntsyt (perustaso)
Tampereen Jumppatiimi TAJU ry:n joulun ajan jumppa: Kuntotanssi ja Kehonhuolto
Jääkiekon C-nuorten Suomi-sarja Ilves Team-Kiekkohait
Avoimet ovet
Lentopallon naisten Mestaruusliiga Lp Kangasala - Puijo Wolley
Futsalin Kakkonen Sääksjärven Loiske - Fenix FT
Jääkiekon nuorten SM-liiga alempi jatkosarja Ilves- K-Espoo
Kundaliinijoogan perustunti
Lentopallohöntsyt Semi
Color Obstacle Rush
Jääkiekon nuorten SM-liiga alempi jatkosarja Ilves-Lukko
Kundaliinijoogan chakratunti
Sählyhöntsyt
Täydenkuun päivystys
Jääkiekon Liiga Ilves - JYP
FlowVoimistelu
Hiihdä Pykälään
Täydenkuun päivystys Pykälänmajalla
Täydenkuun päivystys Pykälänmajalla
Hiihdä Pykälään hiihtolomaviikoilla
Lentopallohöntsyt (Perustaso)
Pöytätenniksen veteraanien SM-kilpailut
Pöytätenniksen veteraanien SM-kilpailut
TNV: Kehonhuolto
Korisliiga: Pyrintö-Kauhajoen Karhu
Liikuntakerho
Lentopallon M1-sarjan ottelu Lempo-Volley - Karhula
Lentopallon M1-sarjan ottelu Lempo-Volley - Kyyjärvi
Futsal-höntsyt
Miesten salibandyliiga Classic-LASB
Futsal-höntsyt
Miesten salibandyliiga Classic-EräViikingit
Miesten salibandyliiga Classic-Steelers
Miesten salibandyliiga Classic-Oilers
Miesten salibandyliiga Classic-SPV
Miesten salibandyliiga Classic-Welhot
Jääkiekon Nuorten SM-liiga Tappara–Pelicans
Jääkiekon Nuorten SM-liiga Tappara–HIFK
Jääkiekon Nuorten SM-liiga Tappara–Kärpät
Jääkiekon B-nuorten SM-alempi jatkosarja Tappara–Blues
Jääkiekon B-nuorten SM-alempi jatkosarja Tappara–KJT Haukat
Jääkiekon B-nuorten SM-alempi jatkosarja Tappara–Lukko
Naisten salibandyliiga Classic-SSRA
Naisten salibandyliiga Classic-KooVee
Naisten salibandyliiga Classic-TPS
Naisten salibandyliiga Classic-EräViikingit
Kundaliinijooga
Hopealenkkarit kurssi
Naisten salibandyliiga Classic-SB-Pro
Hyvät Herrat -kurssi
Pump. Lihasvoimaa kehittävä tunti, jossa välineenä voimatanko ja step-penkki
Psykologisen painonhallinnan kurssi
GOGO Mommy
Jääkiekon C-nuorten Suomi-sarja Ilves Team-Lukko Team
Annen kevytjumppa
Salibandyhöntsyt
TNV: Muokkaus
Joogaa ja meditaatiota
Hathajooga
Taku: Sähly
Futsal-liigan ottelu PP-70 - Ilves FS
Täydenkuun jooga Aloha Studiolla ja saunailta Rauhaniemessä
Kehonhuolto
Jääkiekon B-nuorten SM-sarja Ilves-JYP
Kundaliinijoogan alkeet
Aamujooga
Koripallon miesten I-divisioona B, Raholan Pyrkivä - Lappeenrannan NMKY
Street-O -katusuunnistus ke 30.10.2019 Kauppi Sports Centerillä klo 18
Kinkkujumpat
Astangajoogan alkeiskurssi
TAJUmpamaraton
Aamujoogaa Haiharassa
Jääkiekon B-nuorten SM-sarja Ilves-Pelicans
Sporttivesijumppa, avoin
Salibandyhöntsyt
Kundaliinijooga tutuksi 2020 -työpaja Aloha Studiolla!
Vesijumppa, avoin
Zumba
Astangajoogan alkeiskurssi
Sählyhöntsyt
Kuntosähly
Koripallon miesten I-divisioona B, Raholan Pyrkivä - Ura Basket
TKT-Nääsvääntö treenit
Jääkiekon Mestis: KOOVEE - RoKi
Koripallon miesten I-divisioona B, Raholan Pyrkivä - PuHu Juniorit
Lentopallon naisten 1-sarja Kuortaneen valmennuskeskus - Rantaperkiön Isku
Koripallon miesten I-divisioona B, Raholan Pyrkivä - Karkkila
Pump-voimatankoharjoittelu
Koripallon miesten I-divisioona B, Raholan Pyrkivä - Westside, Espoo
Annen Pilates
Tuolijumppa
Tuolijumppa
Tuolijumppa
Manse PP - Kankaanpää
Korisliiga BC Nokia-Korihait
Korisliiga BC Nokia-Kouvot
Korisliiga BC Nokia-Kataja Basket
Korisliiga BC Nokia-Kataja Basket
Korisliiga BC Nokia-KTP-Basket
Kuntokamppaillu
Kuntosali, avoin jatko
Korisliiga BC Nokia-Pyrintö
Yoga Healing
Korisliiga BC Nokia-Ura Basket
Sählyhöntsyt
Jääkiekon B2-nuorten SM-sarja Ilves-HPK
Kuntosali, avoin (aloittelijat)
Korisliiga BC Nokia-Lahti Basketball
Korisliiga BC Nokia-Kauhajoki
Korisliiga BC Nokia-Kobrat
Korisliiga BC Nokia-Seagulls
Sählyhöntsyt
Korisliiga BC Nokia-Kouvot
Taekwon-Don alkeiskurssi
Miesten Superpesiksen halliottelu Manse PP - Hyvinkään Tahko
Lasten Taekwon-Do kurssi
Kuntopiiriharjoittelu
Hyppytunti
Sauvakävelyä Kunnon Kulkuniekkojen kanssa.
Koko perheen palloilukerho
Tampereen Vehmainen Seura: Pehmolentis
Kundaliinijoogan perusteet -kurssi tammikuussa
Jääkiekon B-nuorten Mestis Koovee - RoKi
Sauvakävelyä Kunnon Kulkuniekkojen kanssa.
Jooga-venyttely
Karaten alkeiskurssi
Lentopallohöntsyt 2 kenttää
Lentopallohöntsyt (Semi)
TNV kuntojumppa
TNV Sunnuntaitreeni
Kundaliinijoogaa & Äänimaljahoito
Parkrun Tampere
TNV: Kuntojumppa
Jääkiekon B-nuorten SM-sarja Ilves-K-Vantaa
Rantaperkiön Isku vs. VaLePa, miesten 1-sarja
Sporttivesijumppa, avoin
TNV: Ikivireät
Kuntonyrkkeilyn peruskurssi
Itsepuolustuslaji Krav Magan peruskurssi
Itsepuolustuslaji Defendon peruskurssi
Thainyrkkeilyn ja kuntothain peruskurssi
BJJ / lukkopainin peruskurssi
Jalkapallon B-tyttöjen SM-karsinta Ilves-VIFK
Kuntosali Tredulla
Voimanoston SM-kisa
Superpesiksen Halli-SM-ottelu Kouvolan Pallonlyöjät - Hyvinkään Tahko
Miesten Superpesiksen Halli-SM-ottelu Manse PP - Kouvolan Pallonlyöjät
Naisten Superpesiksen harjoitusottelu Manse PP - Pöytyän Urheilijat
Naisten Superpesiksen harjoitusottelu Manse PP - Mynämäen Vesa
Naisten Superpesiksen Halli-SM-ottelu Hyvinkään Tahko - Manse PP
Naisten Superpesiksen Halli-SM-ottelu Manse PP - Lappeenrannan Pesä Ysit
Sauvakävelyä Kunnon Kulkuniekkojen kanssa.
Sauvakävelyä Kunnon Kulkuniekkojen kanssa.
Suomen Cupin välierä Classic - TPS
Futsal-höntsyt
Kuntotanssi + kehonhuolto
Uhkatilanne- ja itsepuolustuskoulutus
Luotsit vertaisohjaajina kuntosaleilla, Tampereen uintikeskus
Jääkiekon B-nuorten SM-sarja Ilves-Kärpät
Lentopallon miesten Mestaruusliiga Akaa-Volley - Savo Volley
Jääkiekon Liiga Ilves - HPK
Hippohallit
Futsalin naisten Ykkönen Mad Max - EBK
Yleisurheilun seuraottelu
Luotsit vertaisohjaajina kuntosaleilla, Nääshalli
Defend Yourself - Seminar for Women
Yleisurheilun SM-hallit
Yleisurheilun Tampere Junior Indoor Games
Kuntosali
HämsY:n hallihuipentuma
Kansalliset hallikisat
Jääkiekon Liiga Tappara - HPK
Koripallon alle 19-v. poikien valtak. SM Pyrintö 1 - Omnia Basketball Academy
Jääkiekon B2-nuorten SM-sarja Ilves-JYP
Jääkiekon B2-nuorten SM-sarja Ilves-Kärpät
Futsal Liiga miehet Mad Max - Leijona Futsal
Futsal Liiga miehet Mad Max - Sovo
Koripallon alle 17-v. poikien valtak. SM Pyrintö - LaBa / YMCA Heinola
Jääkiekon B2-nuorten SM-sarja Ilves-K-Kissat
Koripallon 15-v. tyttöjen valtak. Robert Pedersen cup Pyrintö - Peli-Karhut
Jääkiekon B2-nuorten SM-sarja Ilves-K-Vantaa
Muokkausjumppa
Lavis-lavatanssijumppa
Jääkiekon B2-nuorten SM-sarja Ilves-Ässät
Muokkausjumppa
Lentopallohöntsyt (semi alempi)
Jääkiekon B2-nuorten SM-sarja Ilves-Pelicans
Futsalin Kakkonen Sääksjärven Loiske - PJK/2
Futsalin Ykkönen Sääksjärven Loiske - TP-49
Futsalin Kakkonen Sääksjärven Loiske - WFT
Kuminauha ja pehmyt ChiBall
Kehonhuolto
Venyttely
Lasten liikuntakoulu
Liikuntastartti
Jääkiekon C-nuorten Suomi-sarja Ilves Team-Koovee
Liikuntastartti
Liikuntastartti
Kinkunsulatusjumppa
Jääkiekon C-nuorten Suomi-sarja Ilves Team-HCK Salamat
Liikuntastartti
Jääkiekon C-nuorten Suomi-sarja Ilves Team-K-Espoo
Jooga
Kinkunsulatusjumppa/Pilates
Jääkiekon Suomi-sarja: Pyry-Haukat
Jääkiekon Suomi-sarja: Pyry-MuIK Hockey
ChiBall
Lavis
Lentopallo
Lentopallon 1-sarjaa: Isku-Lempo
Futsalin naisten Ykkönen Ilves FS -FC Halikko
Liikuntastartti
Kinkunsulatusjumppa/muokkaus
Sähly
Sauvakävelyä Kunnon Kulkuniekkojen kanssa.
Luotsit kuntoilukavereina kävelyryhmissä, Lielahti
Sauvakävelyä Kunnon Kulkuniekkojen kanssa.
Luotsit kuntoilukavereina kävelyryhmissä: sauvakävely, Kauppi
Luotsit kuntoilukavereina kävelyryhmissä, Hämeenpuisto
Avoin Himos Trail -yhteislenkki
Boccia
Luotsit kuntoilukavereina kävelyryhmissä: sauvakävely, Lamminpää
Boccia
Luotsit vertaisohjaajina kuntosaleilla, Kaukajärvi
Luotsit vertaisohjaajina kuntosaleilla, Tesoma
Kuntopiiri
Sauvakävelyä Kunnon Kulkuniekkojen kanssa.
Sauvakävelyä Kunnon Kulkuniekkojen kanssa.
Muokkaus
Muokkaus
Kuntotanssi
TanssiMuokkaus
Lavis
Äijäcrossi
Core
Lavis
Muokkaus
Zumba
Pilates
Kuntomix
Salibandyhöntsyt (kilpa)
Reisi - vatsa - selkä
Kinkunsulatusjumppa/Dance
Sählyhöntsyt perus / helppo
Kahvakuula
Kuntomix
Lasten peuhailta
TNV voimistelua
Lentopallon naisten Mestaruusliiga Lp Kangasala - Lp Viesti
RVP - reisi-vatsa-peppu-muokkaustunti
Jääkiekon Liiga Ilves-Sport
Jääkiekon Liiga Ilves-Pelicans
Jääkiekon Liiga Ilves-Kärpät
Jääkiekon Liiga Ilves-Lukko
Jääkiekon Liiga Ilves-Tappara
Jääkiekon Liiga Tappara - TPS
Perhesirkus
Jääkiekon Liiga Tappara - Pelicans
Jalkapallon Miesten Suomen Cup Ilves/2-Tampere United
Jääkiekon Liiga Ilves-TPS
Dance, aikuisten tunti lattarirytmien tahdissa, ei paritanssia
Jalkapallon Miesten Suomen Cup Ilves-RoPS
Jääkiekon Liiga Ilves-HIFK
Jalkapallon Miesten Suomen Cup Ilves-SJK
Joogaa livemusiikin säestyksellä
Ohjattu kuntosaliharjoittelu
Temppuvoimistelu klo 17 5-7-v. ja klo 18 8-12-v
Pump, tehokas lihasvoimaharjoittelu levytangolla
Pilates, rauhallinen kehonhuolto tunti
Muay Boranin peruskurssi – tammikuu 2020
TNV: Kuntomix
Korisliiga BC Nokia-Salon Vilpas
Korisliiga: Pyrintö-Korihait
Korisliiga: Pyrintö-Kouvot
Korisliiga: Pyrintö-Lahti Basketball
Korisliiga: Pyrintö-Salon Vilpas
Korisliiga: Pyrintö-Kobrat
Korisliiga: Pyrintö-Ura Basket
Korisliiga: Pyrintö-Kataja
Korisliiga: Pyrintö-KTP
Korisliiga: Pyrintö-BC Nokia
Keuruu-Multia laturetki
Miesten koripallon Suomen Cup: Pyrintö-Salon Vilpas
Miesten valtak. 1.div. lohko A Pyrintö Akatemia A - HNMKY
Miesten valtak. 1.div. lohko A Pyrintö Akatemia A - Jyväskylä Basket Akatemia
Miesten valtak. 1.div. lohko A Pyrintö Akatemia A - Torpan Pojat
Miesten valtak. 1.div. lohko A Pyrintö Akatemia A - Oulun NMKY
Miesten valtak. 1.div. lohko A Pyrintö Akatemia A - Kristika Turku
Miesten valtak. 1.div. lohko A Pyrintö Akatemia A - Korikouvot
Miesten valtak. 1.div. lohko B Pyrintö Akatemia B - Hyvinkään Ponteva
Miesten valtak. 1.div. lohko B Pyrintö Akatemia B - PeU Basket
Miesten valtak. 1.div. lohko B Pyrintö Akatemia B - Jyväskylän Weikot
Miesten valtak. 1.div. lohko B Pyrintö Akatemia B - Westside
Jääkiekon Liiga Tappara - Ässät
Naisten valtak. 1.div. Pyrintö - Turun Riento
Naisten valtak. 1.div. Pyrintö - Kataja Basket
Naisten valtak. 1.div. Pyrintö - Helsingin NMKY
Avoimet ovet
Avoimet ovet
Astangajoogan alkeiskurssi
Kevätkausi 2020 alkaa
Muokkaus
Kahvakuula
Zumba
Reisi - vatsa - selkä
Lempeä alku kundaliinijoogaan (joogan alkeiskurssi)
Syvävenyttely / kehonhuolto
Stepmuokkaus
Muokkaus
Salibandyliiga Naiset Koovee-EräViikingit
Kahvakuula
Aamun lempeä joogavenyttely
Muokkaus
TAJUmix: tunti vaihtelevin teemoin
Pilates / Kehonhuolto / Hathajooga
Zumba
Lavis
Muokkaus
Kahvakuula
Reisi - vatsa - selkä
Hathajooga
Reisi - vatsa - selkä
Kahvakuula
Kehonhuolto
Astangajoogan alkeiskurssi
Sjl Jooga
Kinkunsulatusjumppa
Sinkkujen kävelyretki
Koripallon Miesten Suomen Cup välierä BC Nokia-Seagulls
Korisliiga BC Nokia-Korihait
Jalkapallon Miesten Suomen Cup Ilves-KuPS
Lentopallon naisten 1-sarja: Rantaperkiön Isku - LP Viesti
Lentopallon miesten Mestaruusliiga Akaa-Volley - VaLePa
Jalkapallon Naisten Suomen Cup Ilves-PK-35 Vantaa
Jääkiekon Mestis KOOVEE - Hokki
Megaspinning 75
Jalkapallon B-tyttöjen SM-karsinta Ilves-HauPa
Jääkiekon Nuorten SM-liiga alempi jatkosarja Koovee - KalPa
Jääkiekon nuorten SM-liiga alempi jatkosarja Koovee - Lukko
Jääkiekon Liiga Tappara - KalPa
Futsalin Kakkonen Sääksjärven Loiske - VehU
Miesten valtak. 1.div. lohko B Pyrintö Akatemia B - Tapiolan Honka
Perhetemppu Peurankallio
Talvipäivänseisauksen jooga & saunailta (yksityistilaisuus)
Lentopallon kakkossarja Pälkäneen Luja-Lukko-Vilppulan Tähti
TUL:n ryhmätanssin® avoimet mestaruuskilpailut
Yleisurheilun SM-hallit
Jääkiekkohöntsyt
Koripallon alle 19-v. tyttöjen valtakunnallinen SM-sarja Pyrintö-Feeniks Basket
Koripallon miesten I-divisioona B, Raholan Pyrkivä - Pyrintö Akatemia B
Lasten monilajijoukkue
Wekarat ja Wanhemmat
Koripallon alle 16-v tyttöjen valtakunnallinen 1.div. Pyrintö White-Pyrintö Red
TNV: Kehonhuolto
Koripallo RPCup U15 pojat Ymca Tampere - Joensuun Kataja Basket
Koripallon U19 pojat valtakunnallinen I-div. Bc Nokia - Tapiolan Honka 2
Koripallon U17 pojat sm-sarja Bc Nokia - Hnmky
Pump, voimatanko harjoittelu
Salibandyhöntsyt
Lentopallon Kakkossarja Pälkäneen Luja-Lukko-Valkeakosken Isku-Veikot
Wekarat ja Wanhemmat
Koripallohöntsyt
Jääkiekon C-nuorten Suomi-sarja Ilves Team-Lukko Team
Ikäihmisten kävelyvuoro
Jääkiekon B-nuorten SM-sarja Ilves-HIFK
Jääkiekon B2-nuorten SM-sarja Ilves-Blues
Jääkiekon B2-nuorten SM-sarja Ilves-KalPa
Jääkiekon C-nuorten SM-sarja Ilves-Jokerit/JoVi
Lentopallon miesten 1-sarja VaLePa-East Volley
Pilates
Jääkiekon Naisten Liiga Ilves-K-Espoo
Koripallo RPCup U15 pojat Ymca Tampere - Joensuun Kataja Basket
Jääkiekon Naisten Liiga Ilves-Kärpät
Jääkiekon Naisten Liiga Ilves-Kuortane
Jääkiekon Naisten Liiga Ilves-KalPa
TNV: Sunnuntaitreeni
TNV: Ohjattu Kuntosali
Jääkiekon nuorten SM-liiga alempi jatkosarja Ilves-K-Vantaa
Jääkiekon nuorten SM-liiga alempi jatkosarja Ilves-Kalpa
TNV: Tehomuokkaus
TNV: Zumba
Jääkiekon Mestis: KOOVEE - TUTO Hockey
Jääkiekon Mestis: KOOVEE - K-Vantaa
Jääkiekon Mestis: KOOVEE - Jokipojat
Jääkiekon Mestis: KOOVEE - Peliitat
Jääkiekon Mestis: KOOVEE - TUTO Hockey
Jääkiekon Mestis: KOOVEE - KeuPa HT
Salibandy Suomen Cup välierä Nokian KrP - Happee
Jääkiekon Mestis: KOOVEE - Hermes
Jääkiekon Mestis KOOVEE - Ketterä
Perhetemppu Kaukajärvi
Jääkiekon Mestis KOOVEE - IPK
Perhetemppu Tammela
Perhetemppu Härmälä
Perhetemppu Lielahti
Futsal-Liigan ottelu PP-70 - SoVo
Muokkaus
Salibandy Suomen Cup puolivälierä Nokian KrP - Indians
Tnv: Vaihtuvan teeman tunti
Futsal-höntsyt
Futsal Liiga miehet Mad Max - Sievi FS
Tule pelaamaan pallopelejä
Futsal-höntsyt
Sähly
Lentopallon M1-sarjan ottelu Lempo-Volley - East-Volley Savonlinna
Jääkiekon nuorten SM-liiga alempi jatkosarja Ilves-Sport
Koripallon alle 19-v. poikien valtak. 1. div. Pyrintö 2 - Loimaan Kori Konkarit
LatinoMix / Zumba
Salibandyliiga Nokian KrP - Oilers
Salibandyliiga Nokian KrP - EräViikingit
Salibandyliiga Nokian KrP - Steelers
Salibandyliiga Nokian KrP - Welhot
Salibandyliiga Nokian KrP - Classic
Salibandyliiga Nokian KrP - TPS
Futsal Liiga miehet Mad Max - FC Kemi
Futsal Liiga miehet Mad Max - ToPV
Lentopallohöntsyt (Pro)
Koripallohöntsyt
33. Kurun 24 h hiihto
Lempeää joogaa ja rentoutusta
Futsal Liiga miehet Mad Max - GFT
Jääkiekon miesten 2-divisioona Nokian Pyry AK - K-Ahma Valkeakoski
Kevytjumppa
Jääkiekon Nuorten SM-liiga Tappara–Ässät
Jääkiekon B2-nuorten Mestis Tappara–Pyry
Jääkiekon B2-nuorten Mestis Tappara–Hokkarit
Jääkiekon C-nuorten SM-sarja Tappara–Kärpät
Jääkiekon C-nuorten SM-sarja Tappara–Ilves
Jääkiekon B-nuorten SM-alempi jatkosarja Tappara–Jukurit
Joogaa
Korisliiga: Pyrintö-Seagulls
Lentopallohöntsyt (pro)