Menot - Pirkanmaa - Urheilu ja liikunta -

Lastentapahtumat
Kaikki
Musiikki
Messut
Urheilu ja liikunta
Tiedotteet
Tanssi
Seniorit
Tapahtumat
Yhdistykset
Elokuvat
Koulutus
Näyttelyt
Teatteri
Hengelliset
Jääkiekon Nuorten SM-liigan alkusarja Tappara–Ässät
Jääkiekon Nuorten SM-liigan alkusarja Tappara–HPK
Improvisoitu äänimaisema
Jääkiekon Nuorten SM-liigan alkusarja Tappara–Blues
Jääkiekon Nuorten SM-liigan alkusarja Tappara–HIFK
Jääkiekon Suomi-sarja Pyry - FPS
Jääkiekon Suomi-sarja Pyry-K - Espoo
Jääkiekon C nuorten SM karsinta Ilves-HPK
Jääkiekon B-nuorten SM-alkusarja Tappara–Blues
Jääkiekon B nuorten Mestis karsinta Ilves-HAKI
Karaten tutustumiskurssi aikuisille
Jääkiekon B2-nuorten SM-alkusarja Tappara–HIFK
Miesten 1-sarjaa Aitolahden Riento - Jyväs Lentis
Jääkiekon C-nuorten SM-karsintasarja Tappara–Ässät
Jääkiekon C-nuorten SM-karsintasarja Tappara–Blues AK
Jääkiekon B2 nuorten SM alkusarja Ilves-Ässät
Jääkiekon B2 nuorten SM alkusarja Ilves-HIFK
Jääkiekon B2 nuorten SM alkusarja Ilves-KalPa
Jääkiekon B2 nuorten SM alkusarja Ilves-JYP
Lentopallohöntsyt (perustaso)
Jalkapallohöntsyt
Salibandy miesten liiga Koovee - Nokian KrP
Jääkiekon B2 nuorten SM alkusarja Ilves-KJT-Haukat
Jääkiekon B2 nuorten SM alkusarja Ilves-K-Vantaa
Jääkiekon B2 nuorten SM alkusarja Ilves-Blues
Jääkiekon B2 nuorten SM alkusarja Ilves-Pelicans
Jääkiekon B2 nuorten SM alkusarja Ilves-Sport
Vesijumppa, avoin
Syyspäivän kävelyretki
Kahvakuulaa- Metsäkansan Kuntotuokiot
Ringeten B-nuorten SM-sarja Ilves - EKS
Jääkiekon C nuorten SM karsinta Ilves-Ässät
Jääkiekon Nuorten SM-liigan alkusarja Tappara–Pelicans
Jalkapallon A-poikien SM Ilves-FC Inter
Jalkapallon B-poikien SM Ilves-OLS
Täydenkuun päivystys Pykälässä
Salibandy naisten liiga Koovee - Pelicans SB
Lentopallon miesten 1-sarjan ottelu Isku - Riento
Lentopallon miesten 1-sarjan ottelu Isku - LeKi
Lentopallon miesten 1-sarjan ottelu Isku - KyKy Betset
Jääkiekon C nuorten Mestis karsinta Ilves Team-LeKi
Jääkiekon Suomen Cup-Finaali
Lentopallon Suomen Cup Rantaperkiön Isku - Lp Kangasala
Tampereen Jumppatiimi TAJU ry: Zumba
Tampereen Jumppatiimi TAJU ry: Lihaskuntotreeni
Tampereen Jumppatiimi TAJU ry: Core
Tampereen Jumppatiimi TAJU ry: Kahvakuula
Jääkiekon B2 nuorten SM alkusarja Ilves-Kärpät/Ahmat
Lentopallon miesten 1-sarjan ottelu Isku - Mahti
Tampereen Jumppatiimi TAJU ry: Muokkaus
Aikuisbaletti
Tampereen Jumppatiimi TAJU ry: Lavis
Lentopallon miesten 1-sarjan ottelu Isku - VaLePa
Marko Mikkilän ja Anouk Hummelin joogakurssi Auki Joogakoululla
Lentopallon miesten 1-sarjan ottelu Isku - JyLe
Tampereen Jumppatiimi TAJU ry: Muokkaus
Tampereen Jumppatiimi TAJU ry: Kahvakuula
Lentopallon miesten Suomen Cupin ottelu Isku - Hurrikaani
Jääkiekon miesten 2-divisioona Nokian Pyry AK - KPK Mänttä
Lentopallon miesten 1-sarjan ottelu Isku - NJ
Kahvakuula
Lentopallohöntsyt (semi-edistyneet)
Lavis®-lavatanssijumppa
Lentopallon B-poikien SM-sarjan A-pooliturnaus
Täydenkuun jooga ja iltasauna
Pöytätenniksen miesten mestaruussarja
Pöytätenniskilpailut
Lentopallon miesten 1-sarjaa Aitolahden Riento - Kyyjärven KyKy
Aamujooga
Pilates alkeet
Lavis - Tampereen Naisvoimistelijat ry
Lentopalloa
Finland X Run
Frisbeegolfin Multianmestaruuskisa
Sählyhöntsyt
Jääkiekon B2 nuorten SM alkusarja Ilves-K-Kissat
Jalkapallon Veikkausliiga Ilves-FC Inter
Lentopallon naisten mestaruusliigan ottelu LP Kangasala - LiigaPloki
Jalkapallon Veikkausliiga Ilves-FC Lahti
Niska-hartia- ja selän seudun jumppaa
Nyrkkeilykilpailut
Jääkiekon miesten 2-divisioona Nokian Pyry AK - HiHo Tampere
Koripallon U16 SM-sarjapeli BC Nokia - Keravan Kori -80
Lentopallon miesten 1-sarja RaIsku-Riento
Lentopallon naisten Mestaruusliiga LP Kangasala-LP Vampula
9Months -kurssi
Sählyhöntsyt
Astangajoogan alkeiskurssit Auki Joogakoululla
Sählyhöntsyt
Sählyryhmä
Marke Murtomäen astangajooga-viikonloppu Auki Joogakoululla
Annen Pilates
Hiljaiset lauantait Auki Joogakoululla
Naisten salibandyliiga Koovee - PSS
Lavis-lavatanssijumppa
Lavis-lavatanssijumppa
Vire-Lavis
Avantouintia ja sauna
Vire-Lavis ja Lavis
Lentopallohöntsyt (perustaso)
Kuplajalkapalloturnaus Hatanpään koululla
Salibandyliiga Pojat ASM: Koovee - SPV
49. Pirkan Hölkkä
Lasten (5-12 v) hiihtokoulu
Lasten (5-12 v) hiihtokoulu
Jalkapallon B-tyttöjen Ykkönen Ilves/2-ACK
Kuntopiiri
Jalkapallon B-poikien Ykkönen Ilves/2-KaaPo
Kahvakuula
Kehonhuolto
Kuntonyrkkeily
Vesitempo
Vesitempo
Vesijumppa
Vesijumppa
Vesijumppa
Vesijumppa
Syvänvedenjumppa
Syvänvedenjumppa
Salibandyliiga pojat ASM: Koovee - Classic
Korisliiga BC Nokia - Kataja Basket
Korisliiga BC Nokia - Korihait
Korisliiga BC Nokia - Kobrat
Korisliiga BC Nokia - Kouvot
Korisliiga BC Nokia - Tampereen Pyrintö
Korisliiga BC Nokia - Salon Vilpas
Futsalin ottelu Ilves FS-Tervarit
Korisliiga BC Nokia - Kauhajoki
Korisliiga BC Nokia-Helsinki Seagulls
Jalkapallon karsintaottelu miesten ykkönen TPV-MyPa
Korisliiga BC Nokia - Kataja Basket
Korisliiga BC Nokia - Salon Vilpas
Korisliiga BC Nokia - Korihait
Korisliiga BC Nokia-Kobrat
Korisliiga BC Nokia-Helsinki Seagulls
Korisliiga BC Nokia - Kauhajoki
Korisliiga BC Nokia - KTP-Basket
Korisliiga BC Nokia - Kouvot
Korisliiga BC Nokia - Ura Basket
Korisliiga BC Nokia - Tampereen Pyrintö
Korisliiga BC Nokia - KTP-Basket
Sinkkujen kävelyretki
Lentopallohöntsyt (pro-edistyneet)
Lavis-lavatanssijumppa
Tampereen Jumppatiimi: Reisi-vatsa-selkäjumppa
Vire-Lavis
Ensilän Puolimaraton
Muokkausjumppa
Hevos-estekisat
Muokkausjumppa
Mall Walk -kauppakeskuskävely
Jääkiekon B nuorten Mestis karsinta Ilves-TPS Akatemia
Venyttely
Kuminauha ja pehmyt ChiBall
Jääkiekon B-nuorten SM-alkusarja Tappara–HIFK
Jääkiekon B2-nuorten SM-alkusarja Tappara–Pelicans
Jooga
Jääkiekon C-nuorten SM-karsintasarja Tappara–TPS
Chi Ball
Lavis
Jalkapallon miesten ykkönen: FC Haka - JJK
Jalkapallon miesten ykkönen: FC Haka - Klubi 04
Lentopallo
Sähly
Sähly
Boccia
Salibandyliiga Pojat ASM: Koovee - M-Team
Futsal Liiga Futsal Mad - PP-70
Futsal Liiga Futsal Mad - SoVo
Salibandy miesten liiga Koovee - Oilers
Futsal Liiga Futsal Mad - FC Kemi
Futsal Liiga Futsal Mad - Leif
Futsal Liiga Futsal Mad - GFT
Futsal Liiga Futsal Mad - KaDy
Futsal Liiga Futsal Mad - Sievi
Futsal Liiga Futsal Mad - JoSePa
Futsal Liiga Futsal Mad - Tervarit
Futsal Liiga Futsal Mad - FC Ilves
Salibandy miesten liiga Koovee - Happee
Salibandy miesten liiga Koovee - SB Welhot
Salibandy miesten liiga Koovee - SPV
Salibandy miesten liiga Koovee - TPS
Salibandy miesten liiga Koovee - FBT Karhut
Jääkiekon nuorten SM-liiga alkusarja Ilves-Lukko
Jääkiekon nuorten SM-liiga alkusarja Ilves-KooKoo
Salibandy miesten liiga Koovee - Classic
Salibandy miesten liiga Koovee - LASB
TFS Temppujumppa 4-6v.
TFS Muokkaus-CardioPower
TFS Zumba®Fitness
TFS Pilates & Kehonhuolto
TFS Aikuinen-lapsi Temppukoulu 2-3 v.
TFS Jooga & Venyttely
Salibandy miesten liiga Koovee - OLS
Salibandy miesten liiga Koovee - EräViikingit
Kuntosali
Salibandy naisten liiga Koovee - TPS
Hyvät Herrat
Kuntopiiri
Naisten salibandyliiga Koovee - Classic
Naisten salibandyliiga Koovee - SSRA
GHD - Ilmainen tyttökiekon kokeilutapahtuma
Lentopallo naisten 1-sarja Rantaperkiön Isku - HUrmos Joensuu
Ringeten F-junioriturnaus
Miesten salibandyliiga Classic - Steelers
Naisten salibandyliiga Koovee - NST
Naisten salibandyliiga Koovee - ÅIF
Sauvakävely
Frisbeegolfin parikisa
Salibandyliiga Pojat ASM: Koovee - Tiikerit
Salibandyliiga Pojat ASM: Koovee - LASB
Salibandyliiga Pojat ASM: Koovee - Nokian KrP
Lavis-lavatanssijumppa
Vanhusten viikon tilaisuuksia
Salibandyliiga Pojat ASM: Koovee - EräViikingit
Salibandyliiga Pojat ASM: Koovee - TPS
Tuplaspinning 120'
Salibandyliiga Pojat ASM: Koovee - Steelers
Salibandyliiga Pojat ASM: Koovee - Happee
Jääkiekon Naisten liiga Ilves-Sport
17-v. poikien SM-sarjaa Pyrintö-Äänekosken Huima
Jääkiekon Mestis KOOVEE - K-Vantaa
17-v. tytöt SM-sarjaa Pyrintö-Helmi Basket
Jääkiekon Naisten liiga Ilves-Blues
Vanhusten viikon tapahtumia
Jääkiekon Naisten liiga Ilves-Lukko
Jääkiekon Naisten liiga Ilves-Kärpät
Jääkiekon Naisten liiga Ilves-HPK
Jääkiekon Naisten liiga Ilves-TPS
Naisten salibandyliiga Koovee - SB-Pro
Naisten salibandyliiga Classic - SSRA
Kuntonyrkkeilyleiri Tampereella su 30.9
Itsepuolustusleiri Tampereella la 29.9
Jääkiekon C nuorten SM karsinta Ilves-Lukko
Lentopallon miesten Mestaruusliiga Akaa-Volley - VaLePa
Jääkiekon B2 nuorten SM alkusarja Ilves-KKP/K-Laser
Jalkapallon miesten kakkonen TPV - GBK
Ringeten Naisten Ykkössarja NoU - VG-62 (Naantali)
Itsepuolustuksen perusteet +35
Jalkapallon naisten ykkönen TPV - VIFK
Jääkiekon Mestis KOOVEE - IPK
Jalkapallon Naisten Liiga Ilves-TiPS
Jalkapallon Naisten Liiga Ilves-ONS
Lähde mukaan reippailemaan
Lentopallon miesten Mestaruusliiga Akaa-Volley - Kokkolan Tiikerit
Lentopallon miesten Mestaruusliiga Akaa-Volley - Vantaa Ducks
Jalkapallon Naisten Liiga Ilves-Pallokissat
Jalkapallon Veikkausliiga Ilves-PS Kemi
Korisliiga BC Nokia - Ura Basket
Sauvakävelylenkki liikuntaluotsien seurassa
Sauvakävelylenkki liikuntaluotsien seurassa
Jalkapallon Kolmonen Ilves-Kissat - TPV/2
Lentopallon naisten 1-sarja Rantaperkiön Isku - Juju Joensuu
Lentopallon miesten 1-sarjan ottelu Isku - Kuortane
Kakkossarjan ottelu Luja-Lukko-Aitolahden Riento
Koripallon U17 valtakunnallinen I-divari BC Nokia - Lahti Basketball
Tampereen Jumppatiimi TAJU ry: Pilates
Tampere-päivän Avoimet ovet
Kehonhuolto
Lentopallon miesten 1-sarjan ottelu Isku - TUTO Volley
Liikuntaluotsit kuntoilukavereina
Liikuntaluotsit kuntoilukavereina
Ringeten B-nuorten SM-sarja Ilves - Seiskat
Ringeten B-nuorten SM-sarja Ilves - VG-62
Liikuntaluotsit kuntoilukavereina kuntosalilla
Teematunti 75min
Vesijumppamaraton
Sukkatanssit
Maksuttomat yleisöluistelut
Lavis-lavatanssijumppa
Lavis-lavatanssijumppa
Koko perheen toimintalauantai
Vire-Lavis
Lentopallohöntsyt (Pro)
Lentopallohöntsyt Semi
Koko perhe liikkuu 0-6-v. lapset + vanhemmat
Jääkiekon nuorten SM-liiga alkusarja Ilves-Ässät
Sinkkujen kävelyretki
Jääkiekon nuorten SM-liiga alkusarja Ilves-TPS
Sinkkujen kävelyretki Pirkkalassa
16-v. tyttöjen SM-sarjaa Pyrintö-Kouvot
Tampereen Jumppatiimi: Kahvakuula
Sporttivesijumppa
Lavis-lavatanssijumppa Ikurin Virelässä
Muokkaus
NoPS - PS-44
Kehonhuolto
Kehonhuoltotunti
Lavis-lavatanssijumppa
Kriterium -ravit
Jääkiekon miesten 2-divisioona Nokian Pyry AK - Suolahden Urho.
Lentopallohöntsyt (Perustaso)
Tampere-melonta ja sekaparien SM-kilpailu, Keijo Ahvosen muistokilpailu
Senioriitta Circuit 45 + loppuverryttely
Jääkiekon Mestis KOOVEE - LeKi
Lavis-lavatanssijumppa
Miesten 1.div. harjoitusottelu Pyrintö Akatemia - Äänekosken Huima
Jääkiekon Mestis KOOVEE - Jokipojat
Jääkiekon Mestis KOOVEE - RoKi
Kivuton Keho -kurssi
Jääkiekon Mestis KOOVEE - KeuPa HT
Jääkiekon Mestis KOOVEE - TuTo Hockey
Jääkiekon Mestis KOOVEE - Hermes
Kivuton Keho -kurssi
Ringeten B-nuorten SM-sarja Ilves - Lukko
Jääkiekon Mestis KOOVEE - Ketterä
Ringeten Naisten Ykkössarja NoU - Jyske
Jääkiekon Mestis KOOVEE - TuTo Hockey
Ringeten B-nuorten SM-sarja Ilves - Jyske
Ringeten Naisten Ykkössarja Ilves - FoPS
Miesten korisliigaa Pyrintö - Salon Vilpas
Ringeten Naisten Ykkössarja Ilves - Haukat
Jääkiekon Mestis KOOVEE - K-Vantaa
Jääkiekon Mestis KOOVEE - Ketterä
Ringeten Naisten Ykkössarja Ilves - VG-62
Ringeten B-nuorten SM-sarja Ilves - Hyvinkää
Jääkiekon Mestis KOOVEE - LeKi
Jääkiekon Mestis KOOVEE - SaPKo
Miesten valtak. 1.div. lohko A Pyrintö Akatemia - JBA
Ringeten B-nuorten SM-sarja Ilves - Blue Rings
Ringeten B-nuorten SM-sarja Ilves - Haukat
Jääkiekon Mestis KOOVEE - LeKi
Jääkiekon Mestis KOOVEE - Peliitat
Miesten valtak. 1.div. lohko A Pyrintö Akatemia - HBA-Märsky
Ringeten Naisten Ykkössarja Ilves - Helsinki
Jääkiekon Mestis KOOVEE - Hermes
Jääkiekon Mestis KOOVEE - KeuPa HT
Jääkiekon Mestis KOOVEE - SaPKo
Jääkiekon Mestis LeKi -Peliitat
Jääkiekon Mestis KOOVEE - TuTo Hockey
pm-sisulisäottelut
Jalkapallon miesten kolmonen TPV2 - NoPS
Naisten valtak. 1.div. Pyrintö - Catz Kakkonen
Lasten tunti kuntoaltaalla
Tornihölkkä
Tornihölkkä
Unified-koripallo
Miesten salibandyliiga Classic - Nokian KRP
Miesten salibandyliiga Classic - Oilers
Miesten salibandyliiga Classic - Koovee
Miesten salibandyliiga Classic - SB Welhot
Naisten salibandyliiga Classic - PSS
Naisten salibandyliiga Classic - Pelicans SB
Naisten salibandyliiga Classic - ÅIF
Lentopallo naisten 1-sarja Rantaperkiön Isku - Raision Urheilijat
Salibandyliiga Nokian KrP - TPS
Salibandyliiga Nokian KrP - Happee
Salibandyliiga Nokian KrP - Karhut
Salibandyliiga Nokian KrP - KOOVEE
Salibandyliiga Nokian KrP - OLS
Salibandyliiga Nokian KrP - LASB
Salibandyliiga Nokian KrP - Steelers
Salibandyliiga Nokian KrP - Indians
Salibandyliiga Nokian KrP - Oilers
Salibandyliiga Nokian KrP - Classic
Salibandyliiga Nokian KrP - EräViikingit
Salibandyliiga Nokian KrP - SPV
TaJu: Stepmuokkaus
TaJu: Zumba
TaJu: Kuntomix
TaJu: Kundaliinijooga
TaJu: Fascial
Miesten valtak. 1.div. lohko A Pyrintö Akatemia - Porvoon Tarmo
Koripallon miesten 35 v. SM-sarja BC Lepi-Puhu M35
Jumppamaraton
17-v. tyttöjen SM-sarjaa Pyrintö-RaLuLu
Vire-Lavis
Be Active Week GoGossa
Lavis-lavatanssijumppa
Easyteho
Jääkiekon Suomi-sarja Pyry-JHT
Lentopallohöntsyt (semi-edistyneet)
Jääkiekon B nuorten Mestis karsinta Ilves-Koovee
Jääkiekon C nuorten Mestis karsinta Ilves Team-SoPa
Jooga
Jääkiekon C nuorten Mestis karsinta Ilves Team-TuTo
Jääkiekon B nuorten Mestis karsinta Ilves-GrIFK
Jääkiekon C nuorten Mestis karsinta Ilves Team-SoPa
Jalkapallon B-tyttöjen SM Ilves/YJ-HJK
Jääkiekon C nuorten Mestis karsinta Ilves Team-Jää-Ahmat Hyri
Jalkapallon B-tyttöjen SM Ilves/YJ-TiPS/VJS YJ
Jääkiekon C nuorten Mestis karsinta Ilves Team-TuTo
Jääkiekon C nuorten Mestis karsinta Ilves Team-TPS Akatemia
Jääkiekon C nuorten Mestis karsinta Ilves Team-Uplakers
Parkrun Tampere
Avanto uinti / sauna
Kuntosali, avoin
Salibandyottelu: Miesten 2. div. Pirkat - Happee Steamers
Koripallon miesten 1. Div. B: Raholan Pyrkivä - Äänekosken Huima
Jalkapallon Veikkausliiga Ilves-HJK
Lempeää joogaa ja rentoutusta
Vapaa harjoittelu voimisteluhallilla
Tampereen Jumppatiimi: Reisi-vatsa-selkäjumppa
Tampereen Jumppatiimi: Kuntomix
Tampereen Jumppatiimi: Reisi-vatsa-selkäjumppa
Piloxing® Knockout
Tampereen Jumppatiimi: Lavis
FlowVoimistelu
Tampereen Jumppatiimi: Vinyasajooga
Tampereen Jumppatiimi: Muokkaus
Tampereen Jumppatiimi: Reisi-vatsa-selkäjumppa
Tampereen Jumppatiimi: Zumba+lihaskunto
Tampereen Jumppatiimi: Äijäcrossi
Tampereen Jumppatiimi: Pilates
Lentopallon naisten Mestaruusliiga LP Kangasala-OrPo
Lentopallon naisten Mestaruusliiga LP Kangasala-Liigaploki
Pelataan pallopelejä yhdessä
Jääkiekon II-div. Uplakers - Pyry Ak
Miesten salibandyliiga Classic - Indians
Miesten salibandyliiga Classic - OLS
Avoimia liikuntasalivuoroja syyslomalla
Naisten salibandyliiga Classic - NST
Jääkiekon nuorten SM-liiga alkusarja Ilves-Blues
Pihaliikkari
Kuntonyrkkeilyn peruskurssi Tampereen Hervannassa alkaen 4.9
Thainyrkkeilyn ja Kuntothain peruskurssi alkaa Tampereen Hervannassa 3.9
Tampereen Jumppatiimi: Lavis
Tampereen Jumppatiimi: Muokkaus
Tampereen Jumppatiimi: Zumba
Krav Magan peruskurssit alkavat Tampereella (Hervanta ja keskusta)
Tampereen Jumppatiimi: Core
Tampereen Jumppatiimi: Kuntomix
Pilates
Futsal-Liiga PP-70 - SoVo
Tampereen Jumppatiimi: Reisi-vatsa-selkäjumppa
Tampereen Jumppatiimi: Kuntomix
Tampereen Jumppatiimi: Lavis
Avantouinti
Tampereen Jumppatiimi: Muokkaus
Jalkapallon miesten Kakkonen Tampere United – Hercules
Miesten 1.div. harjoitusottelu Pyrintö Akatemia - Jyväskylä Basket Akademi
Kuntokuuri Nokia
Miesten korisliigan harjoitusottelu Pyrintö - Kouvot
Miesten korisliigaa Pyrintö - Ura Basket
Jääkiekon Mestis LeKi -K-Vantaa
Miesten korisliigaa Pyrintö - Helsinki Seagulls
Jääkiekon Mestis LeKi -Jokipojat
Jääkiekon Mestis LeKi -TuTo Hockey
HR faskia- ja kehonhuoltokoulutus
Naisten valtak. 1.div. Pyrintö - BC Nokia
Jääkiekon Mestis LeKi - K-Vantaa
Jääkiekon Mestis LeKi - Ketterä
Jääkiekon Mestis LeKi - Hermes
Jääkiekon Mestis LeKi - IPK
Jalkapallon naisten ykkönen TPV - GBK
Pienten lasten liikuntakerho
Rytmix®
Pienten lasten liikuntakerho
Lavis
Koripallon miesten 1. div. B Raholan Pyrkivä - Raiders Basket
Lentopallon 1-sarjaa Aitolahden Riento-Maaningan Mahti
GOGOn Mall Walk -kauppakeskuskävely Ratinassa
Sähly
Jääkiekon Suomi-sarja Pyry-HCIK
Zumba® / DanceCircuit
Miesten Kuntofutis
Lentopallon 1-sarja LeKi - Nurmon Jymy
16-v. poikien SM-sarjaa Pyrintö-HNMKY
Jalkapallon Kolmonen: Sääksjärven Loiske - TKT
19-v. poikien SM-sarjaa Pyrintö-KTP
16-v. poikien 1-div. Pyrintö 2 -KTP
17-v. poikien SM-sarja Pyrintö-Salon Vilpas
Jalkapalloa: Loiske/2 - Härmä
Lavis-lavatanssijumppa
Jääkiekon Mestis KOOVEE - K-Vantaa
Futsal Liiga Futsal Mad - PJK
Jääkiekon B-nuorten SM-alkusarja Tappara–Ässät
Jääkiekon B-nuorten SM-alkusarja Tappara–Lukko
Lentopallon naisten mestaruusliiga LPKangasala - OrPo
Jääkiekon B-nuorten SM-alkusarja Tappara–Pelicans
Jääkiekon B2-nuorten SM-alkusarja Tappara–Blues
Combat -kurssi
Niska-selkä-hartia jumppakurssi
Foamroller kehonhuolto- kurssi
Pihaliikkari Laivapuiston leikkikentällä
Sporttivesijumppa, avoin
Dance, aikuisille suunnattu tanssitunti. Zumba-tyylisiä tansseja.
Ohjattu kuntosali
Sulkapalloa
Retkipäivä Keurusselän Liikuntapuistossa
Lentopallon naisten mestaruusliiga LP Kangasala - WOWO
Pihaliikkari Laivapuiston leikkikentällä
Kehonhuolto & venyttely, avoin
Kahvakuula
19-v. tyttöjen SM-sarjaa Pyrintö-Turun Riento
Virtuaalivesijumppa
Futsalin liiga Ilves FS - Sievi FS
Lentopallon naisten Suomen Cup: Vilppulan Tähti-Oriveden Ponnistus
Lentopallohöntsyt Semi
Avoimet ovet
Avoimet ovet
Avoimet ovet
Miesten salibandyliiga Koovee - Indians
Salibandyliiga Pojat ASM: Koovee - Oilers
Tampereen Jumppatiimi TAJU ry: Zumba
Fribeegolfin Multianmestaruuskisat
Jääkiekon Mestis KOOVEE - IPK
Lentopallon mestaruusliigaottelu Akaa-Vollley - Raisinon Loimu
15-v. tytöt RP-cup Pyrintö-TiKS
Salibandyhöntsyt
Perinneurheilukisat
Lentopallon kakkossarjaa Pälkäneen Luja-Lukko-Häijään Äijät
Frisbeegolfin parikisa
Futsal-liigan ottelu: Ilves FS - Tervarit
Sinkkujen kävelyretki
Laiteopastustusta kuntosalilla
Tuolijoogaa
Ohjattu kuntosali
Jääkiekon B-nuorten SM-alkusarja Tappara–HPK
PUMP-lihasvoimaa kehittävä ryhmäliikuntatunti
Jääkiekon Mestis KOOVEE - Peliitat
Annen Pilates
Jääkiekon Nuorten SM-liigan alkusarja Tappara–Jokerit
Jääkiekon Nuorten SM-liigan alkusarja Tappara–JYP
Jääkiekon Nuorten SM-liigan alkusarja Tappara–Lukko