Menot - Pirkanmaa - Urheilu ja liikunta - Tampere

Lastentapahtumat
Kaikki
Tiedotteet
Teatteri
Urheilu ja liikunta
Seniorit
Tanssi
Yhdistykset
Hengelliset
Elokuvat
Koulutus
Tapahtumat
Musiikki
Näyttelyt
Messut
Amerikkalaisen jalkapallon lajikokeilut 7-20-vuotiaille
Lentopallohöntsyt (Semi ylempi)
Lentopallohöntsyt (semi alempi)
Jääkiekon C-nuorten SM-sarja Ilves-Ässät
Jääkiekon C-nuorten SM-sarja Ilves-Jokerit
Lentopallohöntsyt Semi ylempi
Naisten itsepuolustus ja jooga workshop Hervannassa 13-14.4
16-v. poikien valtak. 1-div. Pyrintö2-Korihait
19-v. tyttöjen SM-sarja Pyrintö-Catz
19-v. tyttöjen SM-sarja Pyrintö-Tapiolan Honka
17-v. poikien SM-sarjaa Pyrintö-HNMKY
Jooga ilmoittautuneille
16-v. tyttöjen SM-sarja Pyrintö-JBA
Joogakurssi
Lentopallohöntsyt (perustaso)
Tampereen Jumppatiimi TAJU ry:n joulun ajan jumppa: Kuntotanssi ja Kehonhuolto
Jääkiekon B2-nuorten SM-sarja Ilves-KalPa
Jääkiekon B2-nuorten SM-sarja Ilves-Kärpät/Ahmat
Jääkiekon Nuorten Mestis playoff Koovee - SaPKo
Kundaliinijoogan perustunti
Äijäkurssi
Ringeten B-nuorten SM-sarjan finaaliottelu Ilves - Hyvinkää Ringette
Pilateksen alkeiskurssi
Kundaliinijoogan chakratunti
Lentopallohöntsyt (Perustaso)
Lavis
Korisliiga: Pyrintö-Kouvot
Korisliiga: Pyrintö-Kobrat
Korisliiga: Pyrintö-Kataja Basket
Korisliiga: Pyrintö-KTP-Basket
Korisliiga: Pyrintö-Kauhajoki
Korisliiga: Pyrintö-Korihait
Jalkapallon Suomen Cup TPV-IFK Mariehamn
Kundaliinijooga stressinpoistotunti
Futsal-höntsyt
Futsal-höntsyt
Aikuisbaletti
Jalkapallon P20 SM-karsinta Ilves-LoPa
Jalkapallon P20 SM-karsinta Ilves-RiPS
Futsal-liiga PP-70 - Sievi FS
Teematunti
Miesten valtak. 1.div. lohko A Pyrintö Akatemia - Oulun NMKY
miesten salibandyliiga 1. puolivälierä Classic - Indians
Jalkapallon Miesten Suomen Cup Veikkausliigan karsinta Ilves-VPS
Naisten valtak. 1.div. Pyrintö - Helsingin NMKY
Naisten valtak. 1.div. Pyrintö - Kataja Basket
Jalkapallon T18 SM-karsinta Ilves-VIFK
Tanssia ja tasapainoa
Jääkiekon Nuorten SM-Liiga Tappara–Blues
Jääkiekon Nuorten SM-Liiga Tappara–Pelicans
Lentopallon miesten 1-sarjan ottelu Isku - VaLePa
Lentopallon miesten 1-sarjan ottelu Isku - JyLe
Jääkiekon C-nuorten SM-sarja Tappara–Ässät
Jääkiekon Mestis KOOVEE - Hermes
Jääkiekon Mestis KOOVEE - KeuPa HT
Jääkiekon Mestis KOOVEE - SaPKo
Taku: Jooga
Jääkiekon Mestis KOOVEE - TuTo Hockey
Lentopallohöntsyt (semi ylempi)
Kuntomix
Lavis - jumppaa lavatanssin askelin
Lentopallon naisten 2-sarjan playoff ottelu KaLe 1 - Kiisto
Aamujooga
Jääkiekon B-nuorten SM alempijatkosarja Ilves-Jukurit
Kuntotanssi + kehonhuolto
Reisi-vatsa-selkä
Lavis
Vinyasajooga
Jääkiekon C-nuorten Mestis Ilves Team-SoPa
Jääkiekon C-nuorten Mestis Ilves Team-TuTo
Jääkiekon C-nuorten Mestis Ilves Team-K-Kissat
Reisi-vatsa-selkä
Zumba + lihaskunto
Äijäcrossi
Pilates
Lavis
Jääkiekon B-SM alempi jatkosarja Ilves-KooKoo
Jääkiekon C-nuorten SM-sarja Ilves-HC Nokia
Zumba
Jääkiekon B2SM-sarja Ilves-Ässät
Fascial
Sählyhöntsyt
Kuntomix
Annen Pump
Reisi-vatsa-selkä
Kahvakuula
Kuntomix
Futsalin U19 EM-karsintaturnaus
KevätNamiMaraton 2019
Lavis
Muokkaus
Zumba
Kuntosaliharjoittelun alkeiskurssi
Kundaliinijooga
Fascial
Stepmuokkaus
Zumba
Muokkaus
Annen Pilates
Kehonhuolto
Kahvakuula
Dance - aikuisten tanssitunti
Muokkaus
Lavis
Zumba
Muokkaus
Miesten salibandyliiga: 3.välierä Classic - Oilers
Kahvakuula
Annen Pump
Sinkkujen kävelyretki
Annen Kevytjumppa
Liikuntaluotsit kuntoilukaverina sauvakävelylenkillä Lamminpäässä
Lavis - jumppaa lavatanssin askelin
Lavis - jumppaa lavatanssin askelin
Lasten monilajitoimintaa
Sählyhöntsyt
Pump-voimatanko harjoittelu
Sählyhöntsyt
Joogaa
Annen Pilates
Joogaa
17-v. poikien SM-sarjaa Pyrintö-MuKi
Jääkiekon Naisten Liiga Välierät Ilves-Kärpät
Jääkiekon Naisten Liiga Välierät Ilves-Kärpät
Futsalliigan 4. puolivälierä Ilves FS - GFT
Jääkiekon Nuorten SM-Liiga Tappara–HIFK
19-v. tyttöjen SM-sarjaa Pyrintö-Kouvot
Jääkiekon B-nuorten SM-sarja Tappara–Kärpät
Jääkiekon B2-nuorten SM-sarja Tappara–Ilves
Muokkaus
Jääkiekon C-nuorten SM-sarja Tappara–Jokerit
Jääkiekon C-nuorten SM-sarja Tappara–Ilves
Jääkiekon C-nuorten SM-sarja Tappara–Blues
MANSE TRAINING CENTER TUTUSTUMISPÄIVÄ
Futsal-höntsyt
Koripallon Suomen Cup finaali Pyrintö-Salon Vilpas
Futsal-liiga naiset Ilves FS - ACE
Lavis-lavatanssijumppa Ikurin Virelässä
Koripallon miesten 1. div. B, Raholan Pyrkivä - Peu-Basket, Perniö
Koripallon miesten 1. div. B, Raholan Pyrkivä - Tapiolan Honka
Painonpudotuskurssi
Lentopallohöntsyt (Semi ylempi)
Krav Magan peruskurssit alkavat Hervannassa ja keskustassa 7. ja 8.1.2019
Liikuntaluotsit kuntoilukaverina kävelylenkillä Lielahdessa
Salibandyliiga pojat ASM: Koovee - Classic
Ohjattu kuntosali
Jääkiekon C-nuorten SM-sarja Ilves-Blues
Parkrun Tampere
Jääkiekkoliigan naisten kolmas välierä Ilves - Kärpät
Cross Trainingin kevätkausi alkaa Hervannassa ma 7.1.2019 klo 17.00 (uutuus)
Jääkiekon B2-nuorten SM-sarja Tappara–HPK
Lentopallohöntsyt (perustaso)
Lentopallon miesten 1-sarjan paikallisderby Riento - Isku
Taku: Muokkausjumppa
Naisten salibandyliiga 1 playout ottelu Classic - ÄIF
Naisten salibandyliiga 3 playout ottelu Classic - ÅIF
Lentopallon miesten 1-sarjan välieräottelu: Isku vs. Kyky-Betset
Koripallon miesten Suomen Cup Pyrintö - FoKoPo
Voimistelukoulu Leinola
Kuntokarate
Ilmalentopalloturnaus
Miesten salibandyliiga 5. puolivälierä Classic - Indians
Voimistelukoulu Ikuri
Taku: Muokkausjumppa
Jääkiekon C-nuorten SM playoff puolivärierät Tappara–Blues
Jääkiekon B-nuorten SM playoff puolivälierät Tappara–KalPa
Salibandyliiga Nokian KrP - SPV
Lavis ilmoittautuneille
Tule pelaamaan pallopelejä
Jussi Tapola ja Matti Helimo: Lasten ja nuorten urheilu, keskustelutilaisuus
Taku: Venyttely
Jääkiekon B-nuorten SM-sarja Tappara–Pelicans
Jääkiekon B-nuorten SM-sarja Tappara–Blues
Salibandyliiga 2. puolivälierä Nokian KrP - TPS
Salibandyliiga 4. puolivälierä Nokian KrP - TPS
Koripallon miesten 1.div.B puolivälierä, Raholan Pyrkivä- Munkkiniemen Kisapojat
Taku: Kuminauha ja pehmyt ChiBall
Kuntomix
Liikuntaluotsit kuntoilukaverina Kaukajärven vapaa-aikatalon kuntosalilla
Jääkiekon Nuorten SM-liiga playoff villi kortti -kierros Tappara–HPK
Lentopallohöntsyt (pro-taso)
Thainyrkkeilyn ja kuntothain peruskurssi alkaa Hervannassa ma 7.1.2019 klo 20.15
Pöytätenniksen SM-kilpailut
Pöytätenniksen SM-kilpailut
Qigong Chi kung
Hiihtoloman Helmi - Jooga & Saunailta
Liikuntaluotsit kuntoilukaverina Tesoman jäähallin kuntosalilla
Jalkapallon P17 SM-karsinta Ilves-JJK
Jalkapallon P17 SM-karsinta Ilves-FC Kuusysi
Jalkapallon P17 SM-karsinta Ilves-FF Jaro
Liikuntaluotsit kuntoilukaverina Nääshallin kuntosalilla
19-v. poikien SM-sarjaa Pyrintö-GTA Helsinki
Taku: ChiBall
15-v. poikien SM-sarjaa Pyrintö-HNMKY
19-v. poikien SM-sarjaa Pyrintö-Helsinki Rocks
16-v. tyttöjen valtak.1-div. Pyrintö2-Vimpelin Veto
Taku: Lavis
TFS Aikuinen-lapsi Temppukoulu 2-3 v.
15-v. poikien SM-sarjaa Pyrintö-Ura Basket
17-v. tyttöjen SM-sarjaa Pyrintö-EBT
Pilates
TFS Zumba in the Circuit
Futsal Liiga Ilves FS - PP-70
Hyvät herrat
Senioriitta Lavis
Senioriitta Circuit
TFS Jooga & Venyttely
Jääkiekkohöntsyt
TFS Muokkaus-CardioPower
Jääkiekon B-SM alempi jatkosarja Ilves-Hermes
Jääkiekon B-SM alempi jatkosarja Ilves-K-Kissat
Aava Iranilaisten naisten liikunta-ja vertaistukiryhmä
Miesten salibandyliiga: 1.välierä Classic - Oilers
Liikuntaluotsit kuntoilukaverina sauvakävelylenkillä
Tuolijooga ilmoittatuneille
TFS Temppujumppa 4-6-v.
Taku: Lentopallo
Jääkiekon B2SM-sarja Ilves-Blues
Joogaa
TFS ZumbaFitness
TFS Pilates & Kehonhuolto
Taku: Sähly
Lentopallon naisten 2-sarjan ylemmän jatkosarjan ottelu KaLe 1 - OrPo
Taku: Sähly
Pilates jatkokurssi
Lasten monilajitoimintaa
Lentopallon miesten 1-sarjan puolivälieräottelu Isku vs. NaPa
Futsalmaaottelu: Suomi-Espanja
16-v. poikien valtak. 1-div. Pyrintö2-PeU
16-v. poikien SM-sarjaa Pyrintö-Tapiolan Honka
16-v. tyttöjen SM-sarjaa Pyrintö-Helmi Basket
17-v. tyttöjen SM.sarjaa Pyrintö-Tapiolan Honka
15-v. tyttöjen SM-sarjaa Pyrintö-Lokoko
14-v. tyttöjen SM-sarjaa Pyrintö-LePy
Taku: Boccia-peli
16-v. tyttöjen SM-sarjaa Pyrintö Red-Honka 06
Taku: Kuntosali
Taku: Kuntopiiri
Lavis - jumppaa lavatanssin askelin
Classic miehet salibandyliiga-ottelut
Lentopallon naisten 1-sarja playoffs: Rantaperkiön Isku - NaLe
Joogaa
Taku: Kuntotanssi
Salibandy miesten liiga Koovee - OLS
Salibandy miesten liiga Koovee - EräViikingit
Classic naiset Liiga-ottelut
Tampere Junior Indoor Games
Lentopallon naisten 2-sarjan playoff ottelu KaLe 2 - Salpis
Keihäänheiton talvimestaruuskilpailut
Hyvän olon ryhmä - kohti keveämpää vointia
Futsal-Liigan ottelu PP-70 - Leijona futsal
Yksin elävien päiväkävely Tohlopissa
Reisi-vatsa-selkä
Tampereen Pyrinnön naisten jumppa
Liikuntaluotsit kuntoilukaverina kuntosalilla
Lentopallohöntsyt Semi alempi
Itsepuolustuslaji Defendon peruskurssi alkaa Hervannassa ke 13.2
Salibandyliiga Pojat ASM: Koovee - Oilers
Miesten valtak. 1.div. lohko A Pyrintö Akatemia - Helsingin NMKY
Salibandyliiga miehet Classic - SPV
Jääkiekon Mestis-karsinta 1.osaottelu KOOVEE - Hokki
Salibandyliiga miehet Classic - LASB
Salibandyliiga 6. puolivälierä Nokian KrP - TPS
Liikuntaluotsit kuntoilukaverina kuntosalilla
Liikuntaluotsit kuntoilukaverina kävelylenkillä keskustassa
Jalkapallon Suomen Cup TPV-FC KTP
Jääkiekon B2-nuorten SM-sarja Tappara–K-Vantaa
Muokkaus
Kooveen suunnistuskoulu lapsille ja nuorille
Muay Boranin peruskurssi - kevät 2019
Salibandyliiga naiset Classic-KooVee
Kehonhuolto teema
Futsalliigan 3. puolivälierä Ilves FS - GFT
Classic naiset salibandyliiga-ottelut
Tampereen XLIV Pistejäärata
Senioriitta
Futsal-liiga naiset Ilves FS- Liikunnan Riemu
miesten salibandyliiga 3. puolivälierä Classic - Indians
Kehonhuolto
Easyteho
Salibandyhöntsyt
Tampereen Naisvoimistelijat: Lavista
Jääkiekon Nuorten SM-Liiga Tappara–Jukurit
Lentopallon naisten 1-sarja: Rantaperkiön Isku - Oulun Kisko
Jääkiekon B2SM-sarja Ilves-Pelicans
Muokkaus
Terveselkä
FlowVoimistelu
Pilates
Jääkiekon B2-nuorten SM-sarja Tappara–Kärpät/Ahmat
Rytmix®
Reiskahöntsyn MM-kisat
Jalkapallon Suomen Cup TPV-FC KTP
Ringeten B-nuorten SM-sarja Ilves - Hyvinkää
Ringeten B-nuorten SM-sarja Ilves - Lahti Ringette
16-v. tyttöjen valtak.1-div. Pyrintö2-TIKS
Jääkiekon Naisten Liiga 2.finaali Ilves-Blues
Kundaliinijooga: Sydämen Valo - Sach Amrit Singh
16-v. poikien SM-sarjaa Pyrintö-BC Nokia
Kundaliinijooga Gong-rentoutus
Zumba®/DanceCircuit
Hiihtolomalla luistelukouluja!
Taku: Sähly
Hiihtolomalla hiihtokouluja!
Jääkiekon Naisten Liigan toinen finaalipeli Ilves-Blues
Ringeten Naisten Ykkössarja Ilves - LuKi-82
Jääkiekon B-nuorten SM-sarja Tappara–Jokerit
Lentopallon naisten 1-sarjaa Rantaperkiön Isku - LP Viesti
Munkkijuoksun SM-kilpailut
Jääkiekon B2-nuorten SM playoff puolivälierät Tappara–K-Vantaa
Lentopallon Naisten 1-sarja välierä Isku - PuWo
Lasten monilajijoukkue
47. kansainvälinen Pyynikki-Juoksu
Koripallohöntsyt
Lavis - jumppaa lavatanssin askelin
Lempeää joogaa ja rentoutusta
Ilmalentopallon SM-kilpailu
Futsal-höntsyt
Jooga
Miesten salibandyliiga Classic - SPV
Miesten salibandyliiga Classic - LASB
Tenniksen Suomen mestaruuskilpailu 18-vuotiaille
Naisten salibandyliiga Classic - KooVee
TATS Junior Tour
Ringeten naisten Ykkössarja puolivälierä Ilves - VG-62