Menot - Pirkanmaa - Urheilu ja liikunta - Tampere

Lastentapahtumat
Kaikki
Tiedotteet
Teatteri
Urheilu ja liikunta
Seniorit
Tanssi
Yhdistykset
Hengelliset
Elokuvat
Koulutus
Tapahtumat
Musiikki
Näyttelyt
Messut
Zumba in the Circle
Yoga & Venyttely
Lentopallohöntsyt (eri tasoja)
Lentopallohöntsyt (Semi ylempi)
Lentopallohöntsyt (semi alempi)
Jalkapallohöntsyt
Salibandyhöntsyt
Lentopallohöntsyt Semi ylempi
Jalkapallon A-poikien SM Ilves-KuPS
Jalkapallon A-poikien SM Ilves-FC Espoo
Jalkapallon A-poikien SM Ilves-SJK
Jääkiekon B2SM alkusarja Ilves-Pelicans
Taidon lajinäytös ja alkeiskurssi
Kuntotanssi
Jääkiekon B2SM alkusarja Ilves-KJT Haukat
Jääkiekon B2SM alkusarja Ilves-Kärpät
Jääkiekon B2SM alkusarja Ilves-OS Salamat
Jääkiekon B2SM alkusarja Ilves-Blues
Jääkiekon Mestis harjoitus KOOVEE - KeuPa HT
Jääkiekon B2SM alkusarja Ilves-Viikingit/JoVi
Jääkiekon B2SM alkusarja Ilves-Tappara
Reisi-vatsa-selkä
Jääkiekon B2SM alkusarja Ilves-KalPa
Jääkiekon B2SM alkusarja Ilves-K-Vantaa
Jääkiekon B2SM alkusarja Ilves-JYP
Jääkiekon B2SM alkusarja Ilves-HPK
Jääkiekon B2SM alkusarja Ilves-Ässät
Lentopallohöntsyt (Semi ylempi)
Jääkiekon Naisten Liiga Ilves-HPK
Lentopallohöntsyt (perustaso)
Jääkiekon Naisten Liiga Ilves-HIFK
Tampereen Jumppatiimi TAJU ry:n joulun ajan jumppa: Kuntotanssi ja Kehonhuolto
Jääkiekon Naisten Liiga Ilves-Kärpät
GOGO puistojumppa
Jääkiekon Naisten Liiga Ilves-TPS
Jääkiekon Naisten Liiga Ilves-Lukko
Jääkiekon Naisten Liiga Ilves-KalPa
Kundaliinijoogan perustunti
Perheliikuntapäivä Kauppi Sports Centerissä
Lentopallohöntsyt Semi alempi
TNV: jumppa
Kundaliinijoogan chakratunti
TNV: Sunnuntaitreeni
TNV: Ikivireät
TNV: Muokkaus
TNV: Heart &Stretch
Hoitava Jooga: Chakramatka -Slow flow & Yin
Skeittisessarit
Astangajoogan syventävä viikonloppu
TNV: Kuntojumppa
Voimaa ja tasapainoa
Lentopallohöntsyt (Perustaso)
TNV: Kuntomix
TNV: Jooga
TNV: Muokkaus/Zumba
Tappara-päivä Hakametsässä!
Pesäpallohöntsyt
Miesten salibandyliiga Classic-Indians
Tampere Saints U17 - Vaasa Royals
Miesten salibandyliiga Classic-ÅIF
Miesten salibandyliiga Classic-OLS
Miesten salibandyliiga Classic-Tiikerit
Kundaliinijooga stressinpoistotunti
Kehonhuolto
Miesten salibandyliiga Classic-LASB
Futsal-höntsyt
Reisi-vatsa-selkä
Miesten salibandyliiga Classic-EräViikingit
Kehonhuolto
Miesten salibandyliiga Classic-Steelers
Muokkaus
Miesten salibandyliiga Classic-Oilers
Muokkaus
Miesten salibandyliiga Classic-SPV
Miesten salibandyliiga Classic-Welhot
Lavis
Äijäcrossi
KimppaJumppa
Naisten salibandyliiga Classic-SB-Pro
Pump. Lihasvoimaa irtopainojen avulla
Naisten salibandyliiga Classic-EräViikingit
Naisten salibandyliiga Classic-Pelicans SB
Naisten salibandyliiga Classic-PSS
Kehonhuolto
Naisten salibandyliiga Classic-SSRA
Naisten salibandyliiga Classic-KooVee
Naisten salibandyliiga Classic-TPS
Kundaliinijooga Gong-rentoutus
Naisten salibandyliiga Classic-EräViikingit
Taku: Muokkausjumppa
Core -keskivartalo
Taku: Muokkausjumppa
Naisten salibandyliiga Classic-SB-Pro
Taku: Kuminauha ja pehmyt ChiBall
Naisten 1.div. koripallon harjoitusottelu Pyrintö - Vimpelin Veto
Taku: Venyttely
Pump. Lihasvoimaa kehittävä tunti, jossa välineenä voimatanko ja step-penkki
Jooga
Taku: Jooga
Muokkaus
Taku: ChiBall
Annen kevytjumppa
Reisi-vatsa-selkä
Vatsa-peppu
Kuntomix
Taku: Sähly
Kahvakuula
Rytmix®
Muokkaus
Taku: Sähly
Hathajooga
Jääkiekon Nuorten SM-liiga Ilves-Jokerit
Zumba
Reisi-vatsa-selkä
Kundaliinijooga
Syvävenyttely/Kehonhuolto
Zumba® / Dancecircuit
Muokkaus
Kriterium-ravit
Kehonhuolto
Kahvakuula
Muokkaus
TAJUmix
Tanssia ja tasapainoa
Pilates / Kehonhuolto
Aikuisbaletti
Lavis
Muokkaus
Kahvakuula
Aamujooga
Kuntonyrkkeilyn peruskurssi Hervannassa alkaen ti 3.9
Taku: Boccia-peli
Taku: Kuntosali
Taku: Kuntopiiri
Jalkapallon Miesten kakkonen Ilves2-TamU
Taku: Kuntotanssi
Jalkapallon Miesten kakkonen Ilves2-Gnistan
3-4-vuotiaiden naperokamppailu
TKT-Nääsvääntö 25-vuotta kädenvääntökilpailu
Taekwon-Don 5-6-vuotiaiden Muksualkeiskurssi
Taekwon-Don 7-8-vuotiaiden lasten alkeiskurssi
Taekwon-Don 9-12-vuotiaiden nuorten alkeiskurssi
Sählyhöntsyt
Jääkiekon C-nuorten SM-karsinta Ilves-Lukko
Goju-ryu karaten alkeiskurssi
TKT-Nääsvääntö treenit
Pump-voimatankoharjoittelu
Jääkiekon Naisten Liiga Ilves-K-Espoo
Annen Pilates
Jääkiekon Nuorten SM-liigan alkusarja Tappara–Lukko
GOGO Mommy
Lauantairavit & Kepparikisat
Hyvät Herrat
GOGO Mommy
Barefoot Bootcamp
Jääkiekon Naisten Liiga Ilves-Kuortane
Jääkiekon Naisten Liiga Ilves-Sport
Aamujoogaa Villa Wivissä, Tampereen Lapinniemessä
Avoimet ovet aikuisille
Tampere-melonta
Tampereen Sisun voimistelua ja joogaa aikuisille!
Maratonmelonnan sekaparien SM-kilpailut
TaJu: Reisi-vatsa-selkä
Sählyhöntsyt
Salibandyhöntsyt
Sählyhöntsyt
Lentopallohöntsyt Semi alempi
Muokkaus CardioPower
Strong by Zumba
Jalkapallon Ykkönen TPV-AC Oulu
Zumba Fitness
Ratamelonnan SM osa II-kilpailut Kaukajärvellä
Penkkipunnerruksen EM-kisa
Sauvakävelyä Kunnon Kulkuniekkojen kanssa.
Pilates & Kehonhuolto
PM-sisulisäottelut
Tampereen puolimaraton
Aamulehden viestikarnevaalit
Futsal-höntsyt
Superpesiksen naisten pronssiottelu Manse PP-Lapua
Osuuspankin HIPPO-viikkokisat
Jumppatuokio
Jääkiekon CSM karsintasarja Ilves-KJT Haukat
Jääkiekon CSM karsintasarja Ilves-Blues Ak
Lentopallohöntsyt (Semi ylempi)
Jalkapallon miesten Kakkonen TamU – SalPa
Avoin päiväleiri: Kyynärpäiden käytön perusteet (Muay Boran)
Jalkapallon Naisten Liiga Ilves-Åland United
Jääkiekon BSM alkusarja Ilves-Lukko
Jääkiekon BSM alkusarja Ilves-Sport
Kuntosalilaiteopastusta Tesomalla
Jääkiekon BSM alkusarja Ilves-Pelicans
Kuntosalilaiteopastusta Tesomalla
Jääkiekon BSM alkusarja Ilves-Blues
Jääkiekon BSM alkusarja Ilves-TPS
Jääkiekon BSM alkusarja Ilves-Tappara
Karaten alkeiskurssi
Kuntosalilaiteopastusta Kaukajärven vapaa-aikatalolla
Parkrun Tampere
Kuntosalilaiteopastusta Nääshallissa
Kuntosalilaiteopastusta Hervannassa
Kuntosalilaiteopastusta Kämmenniemen koululla
Jalkapallon Ykkönen TPV-MuSa
Taku: Sähly
Jääkiekon Nuorten SM-liigan alkusarja Tappara–TPS
Äitiysjooga intensiivikurssi
Kuntosali Tredulla
Lentopallohöntsyt (perustaso)
Seniorijumppa
Jalkapallon Naisten Liiga alaloppusarja Ilves-IK Myran
Jalkapallon Naisten Ykkönen Ilves/2-PK-35 Vantaa
Sauvakävelyä Kunnon Kulkuniekkojen kanssa.
Taekwon-Don nuorten ja aikuisten alkeiskurssi
Sauvakävelyä Kunnon Kulkuniekkojen kanssa.
Latinotanssin riemua! -kurssi
Jääkiekon Nuorten SM-liigan alkusarja Tappara–KooKoo
Jalkapallon Naisten Ykkönen Ilves/2-RoPS
Jalkapallon Naisten Ykkönen Ilves/2-PK-35
Special Yin 2h
Jalkapallon Naisten Ykkönen Ilves/2-TuWe
Jalkapallon Naisten Ykkönen Ilves/2-VIFK
Kuntomix
Jalkapallohöntsyt
Uhkatilannekoulutus sinulle nainen
Skeittikoulu tytöille
Pilateksen alkeet -kurssi
Lavis - jumppaa lavatanssin askelin
TNV: Tehomuokkaus
Salibandyliiga harjoitus Nokian KrP - Oilers
Jalkapallon B-tyttöjen SM Ilves-EBK
Jalkapallon B-tyttöjen SM Ilves-P-Iirot/YJ
Jalkapallon B-tyttöjen SM Ilves-HJK
Jääkiekon B-nuorten SM alkusarja Tappara–HIFK
Ulkolentopallohöntsyt
Astangajoogan alkeiskurssi
Jääkiekon CSM karsintasarja Ilves-Tappara
Astangajoogan alkeiskurssi
Jalkapallon B-poikien SM Ilves-HJK
Sauvakävelyä Kunnon Kulkuniekkojen kanssa.
Jalkapallon B-poikien SM Ilves-FC Honka
Sauvakävelyä Kunnon Kulkuniekkojen kanssa.
TNV: Tanssillinen voimistelu senioreille
Osuuspankin HIPPO-viikkokisat
Juoksutekniikkaleiri
Jalkapallon kolmonen TPT-Loiske
TNV: Kuntotanssi
TNV: Lempeä kehonhuolto
Vesijumppa Tampereen maauimalassa
Vesijumppa Tampereen maauimalassa
Naisille suunnattu uhkatilannekoulutus Hervannassa
Jalkapallon Veikkausliiga Ilves-FC Inter
TNV voimistelua
Sauvakävelyä Kunnon Kulkuniekkojen kanssa.
Brasilialaisen jujutsun & lukkopainin peruskurssi alkaa Hervannassa to 5.9
Kuntosalilaiteopastusta Kaukajärven vapaa-aikatalolla
Lentopallohöntsyt (pro-taso)
Yoga in the Park
Jääkiekon C-nuorten Mestis karsinta Ilves-Team-TuTo
Jääkiekon C-nuorten Mestis karsinta Ilves-Team-HC Nokia
Jääkiekon C-nuorten Mestis karsinta Ilves-Team-Team EST
Jääkiekon C-nuorten Mestis karsinta Ilves-Team-TPS Akatemia
Syyskarnevaali jumppamaraton
Jääkiekon C-nuorten Mestis karsinta Ilves-Team-HAKI
Lavis - jumppaa lavatanssin askelin
Sinkkujen kävelyretki
Jääkiekon C-nuorten Mestis karsinta Ilves-Team-HCK Salamat
Sauvakävelyä Kunnon Kulkuniekkojen kanssa.
Stepmuokkaus
Jääkiekon C-nuorten Mestis karsinta Ilves-Team-K-Espoo
Jääkiekon C-nuorten Mestis karsinta Ilves-Team-K-Espoo
Jääkiekon C-nuorten Mestis karsinta Ilves-Team-Team-EST
Ilves-päivä
TNV voimistelu
TNV voimistelu
Jääkiekon C-nuorten Mestis karsinta Ilves-Team-Team-TuTo
Jääkiekon C-nuorten Mestis karsinta Ilves-Team-Team-HC Nokia
Jääkiekon C-nuorten Mestis karsinta Ilves-Team-Team-Team EST
Naisten 1.div. koripallon harjoitusottelu Pyrintö - Vimpelin Veto
TNV voimistelua
Avoimet voimisteluvuorot perheille
Auki Joogakoulun synttärit ja syyskausi auki!
Avoimet voimisteluvuorot perheille
TNV voimistelua
Liikuntaluotsien kävelyryhmiä - Lielahti
Liikuntaluotsien kävelyryhmiä - Kauppi
Liikuntaluotsien kävelyryhmiä - Hämeenpuisto
Liikuntaluotsien kävelyryhmiä - Lamminpää
Avoimet voimisteluvuorot perheille
Tappara-SaiPa
Tappara-JYP
Liikuntaluotsit kuntosaleilla - Tesoman jäähallin kuntosali
Tappara-Kärpät
Liikuntaluotsit kuntosaleilla - Nääshalli
Tappara-Sport
Itsepuolustuslaji Defendon peruskurssi alkaa Hervannassa ke 4.9
Liikuntaluotsit kuntosaleilla - Nääshalli
Tappara-Jukurit
Tappara-Ässät
Sauvakävelyä Kunnon Kulkuniekkojen kanssa.
Kuperkeikka temppuvuoro
Illan gongi – pitkä gongirentous kuun alun tiistaisin
Studio Sinun Valintasi pienryhmäliikunta
Tampere Puolimaraton
Itsepuolustuksen perusteet yli 35-vuotiaille
PRE Elämysfestarit
Jääkiekon Suomen Cup KOOVEE - Virkiä
Salibandyliiga Naiset Koovee-Classic
Yoga Healing
Salibandyliiga Naiset Koovee-SB-Pro
Salibandyliiga Naiset Koovee-PSS
Salibandyliiga Naiset Koovee-SB-Pro
Salibandyliiga Naiset Koovee-TPS
Salibandyliiga Naiset Koovee-SSRA
Salibandyliiga Naiset Koovee-Pelicans SB
Salibandyliiga Naiset Koovee-EräViikingit
Miesten korisliigajoukkueen harjoitusottelu Pyrintö - Kataja Basket
Salibandyn Miesten 1. divisioona Koovee-Pirkat
Miesten korisliigajoukkueen harjoitusottelu Pyrintö - Salon Vilpas
Miesten divarijoukkue A:n harjoitusottelu Pyrintö Akatemia A - Rahola
Miesten divarijoukkue A:n harjoitusottelu Pyrintö Akatemia A - JBA
Hathajooga ilmoittautuneille
Kesäaamun joogaa Rauhaniemessä 2019
TaJu: TanssiMuokkaus/Zumba
Jalkapallon Kolmonen Ilves-Kissat - HJS
Perhetemppu Peurankallion lähitori
Jalkapallon Naisten Liiga alaloppusarja Ilves-TPS
BikiniBaari ja liikuntavälinevuokraamo
Perhetemppu Tammelan lähitori
Jääkiekon Nuorten SM-liigan alkusarja Tappara–Pelicans
Jalkapallon B-poikien SM Ilves-FF Jaro
Jääkiekon Nuorten SM-liigan alkusarja Tappara–Jokerit
Jalkapallon Naisten Liiga alaloppusarja Ilves-ONS
Jääkiekon Nuorten SM-liigan alkusarja Tappara–K-Espoo
Kahvakuula
Jääkiekon B-nuorten SM alkusarja Tappara–KooKoo
Taku: Lavis
Jääkiekon B-nuorten SM alkusarja Tappara–TPS
Jääkiekon B-nuorten SM alkusarja Tappara–Blues
Voimauttavaa kundaliinijoogaa naisille - chakra kurssi
Jääkiekon B2-nuorten SM alkusarja Tappara–Viikingit/JoVi
Jääkiekon C-nuorten SM-karsintasarja Tappara–Lukko
Jääkiekon C-nuorten SM-karsintasarja Tappara–Sport
Jääkiekon C-nuorten SM-karsintasarja Tappara–Ilves
Jääkiekon C-nuorten SM-karsintasarja Tappara–Ässät
Jääkiekon C-nuorten SM-karsintasarja Tappara–HIFK
Sauvakävelyä Kunnon Kulkuniekkojen kanssa.
Muokkaus
Itsepuolustuslaji Krav Magan peruskurssi alkaa Hervannassa ti 3.9
Jääkiekon Mestis harjoitus KOOVEE - Peliitat
Jalkapallon B-tyttöjen Ykkönen Ilves/2-TPS/KaaPo YJ
Osuuspankin HIPPO-viikkokisat
Jalkapallon B-tyttöjen Ykkönen Ilves/2-VJS
Jalkapallon B-tyttöjen Ykkönen Ilves/2-HyPS
Taku: Lentopallo
TNV:n kesäjumppa
Astangajoogan alkeiskurssi
Kuntotanssi + kehonhuolto
Salibandyn Miesten 1. divisioona Koovee-SB Vantaa
Pyöräkoulu
Salibandyn Miesten 1. divisioona Koovee-Josba
Salibandyn Miesten 1. divisioona Koovee-LNM
Liikuntaluotsit kuntosaleilla - Kaukajärven vapaa-aikatalo
Salibandyn Miesten 1. divisioona Koovee-NJ
Jalkapallon kolmonen TPT-NoPs
Salibandyn Miesten 1. divisioona Koovee-Karhut
Muay Boranin peruskurssi - syksy 2019
Kuntotanssi + kehonhuolto
Salibandyn Miesten 1. divisioona Koovee-Rangers
Painonnosto Sisun mestaruuskilpailu
Salibandyn Miesten 1. divisioona Koovee-EV Akatemia
Jääkiekon B2SM alkusarja Ilves-K-Kissat
Salibandyn Miesten 1. divisioona Koovee-M-Team
Jääkiekon nuorten SM-liigan alkusarja Ilves-Pelicans
Vesihiihdon Suomenmestaruuskisat
Core
Puistojumppa
Salibandyhöntsyt
Avoimet ovet Joogakoulu Ong Namossa
Liikuntavuorot Koiviston koululla
Pilates
Jalkapallon Kolmonen Ilves-Kissat - PS-44
Zumba
XLV Hämeen Hölkkä
Maksutonta joogaa Multisillassa
Thainyrkkeilyn ja kuntothain peruskurssi Tampereella alkaen 2.9
Tappara - KAC Klagenfurt (CHL)
Fysioterapeutin ohjausta kuntoiluvälineiden käytössä
Superpesis naiset 2. välieräottelu Manse PP-Pori
Sauvakävelyä Kunnon Kulkuniekkojen kanssa.
Sauvakävelyä Kunnon Kulkuniekkojen kanssa.
Sauvakävelyä Kunnon Kulkuniekkojen kanssa.
Sauvakävelyä Kunnon Kulkuniekkojen kanssa.
Vanhempi-lapsi-jumppa Multisillassa
Liikuntaluotsit kuntosaleilla - Tampereen uintikeskus
Sauvakävelyä Kunnon Kulkuniekkojen kanssa.
Ilmaisjumppaa Sorsapuistossa: Pilates
Ensilä Puolimaraton
Annen Pilates
Astangajoogaopettaja Peter Greve Tampereella
Tule pelaamaan pallopelejä
Jalkapallon Veikkausliiga Ilves-HIFK
Naisten 1.div. koripallon harjoitusottelu Pyrintö - Forssan Alku
KimppaJumppa
Easyteho
Vinyasajooga
Jalkapallon miesten Kakkonen: TamU – FC Jazz
Jalkapallon Miesten Kakkonen: TamU – EPS
Lasten monilajijoukkue
Salibandyliiga Nokian KrP - LASB
Kehonhallintaa
Koripallohöntsyt
Liikuntaneuvontaa
Dance - aikuisille suunnattu tanssitunti
Kuntosaliohjausta Maire Kakon ohjauksella
Lempeää joogaa ja rentoutusta
Kahvakuulatunti
Lavis
Jääkiekon B-nuorten SM alkusarja Tappara–Sport
Jääkiekon B2-nuorten SM alkusarja Tappara–OS Salamat
Jääkiekon B2-nuorten SM alkusarja Tappara–Kärpät
Jääkiekon B2-nuorten SM alkusarja Tappara–K-Kissat
Jääkiekon C-nuorten SM-karsintasarja Tappara–HPK
Jääkiekon C-nuorten SM-karsintasarja Tappara–Blues Ak
Jääkiekon C-nuorten SM-karsintasarja Tappara–TPS
Johdatus joogan maailmaan - joogan perusteita
Liikuntatuokio
Pilates
Tappara - EHC Biel-Bienne (CHL)
Tappara - Frisk Asker (CHL)
Zumba
Tutustu kundaliinijoogaan
Lavis-lavatanssijumppa
Ohjattu kuntosaliharjoittelu