Menot - Pirkanmaa - Musiikki -

Kaikki
Lastentapahtumat
Hengelliset
Musiikki
Teatteri
Elokuvat
Yhdistykset
Tiedotteet
Koulutus
Näyttelyt
Urheilu ja liikunta
Messut
Tapahtumat
Tanssi
Seniorit
Pimeimmästä valoon - pääsiäislauantain yökonsertti
Project Bitstreams
She Past Away (TUR), Rue Morgue
Janne Tulkki
PERUTTU: Costello Hautamäki
Viestiveljet, hyväntekeväisyyskonsertti ja yhteislaulutilaisuus
IBE, Le Fvbelos, Hoodwatch-dj:t
Jatsin kutsu
Mies & Kitara
Kyösti Mäkimattila - Valoina toisillemme
8 Bits High
Good Riddance (USA)
Oppilaskonsertti
Maustetytöt
Liedistä laulelmaan
Metso LIVE: Laineen Kasperi
Remix & Linda Mäkinen
Aprillia, aprillia! - aprillipäivän poikkitaiteellinen karnevaali
Vaskisoittajien konsertti
Kaija Koo
Oppilaskonsertti
Erin
Yhteislaulua Koilliskeskuksessa
PERUTTU Erin
Dr. Helander & Third Ward
Alvarado/Koivistoinen/Tuomarila (AR/FI)
Mikko Harju
Paleface
Hanhiniemi - Rauhala Mad
Nina May: Just Another Lonely Soul
Just Dylan!
Improvisaation helmiä ja klassikoita
Tampere Biennale
Soivia tarinoita minulta sinulle - Valkeakoski-opiston matinea Akaassa
Tango del norte
Tapsan Tahdit
Yhteislaulua Martti Kuurilan ja Tapani Luojuksen kanssa
"Soivia tarinoita minulta sinulle" - Valkeakoski-opiston matinea Kangasalla
Kamarijouset Laikun lavalla
Tullikamarin Tammerfest
Tullikamarin Tammerfest
Tullikamarin Tammerfest
Tullikamarin Tammerfest
22. Mäntän Musiikkijuhlat: Urkuvartti I
"Soivia tarinoita minulta sinulle" - Valkeakoski-opiston matinea Pälkäneelläne
NITS: ”Knot”-kiertue
"Soivia tarinoita minulta sinulle" - Valkeakoski-opiston matinea Urjalassa
Keytoes
Tuomo Rannankari
Pirkan opiston Sydämen lauluja 2 (Marjaterttu Rajamäen oppilaita)
Kitarat koolla
Ilmiliekki Quartet
Ylioppilaskunnan Laulajat: Leevit
Peruttu: Pirkan opiston musiikkiopiston matinea
Olli Mustonen, piano
Liedin lumoissa
Mimmit: Musiikki yhdistää
Sorsaklubi: Klamydia
Tänä Iltana: Club for Five ja Ilmavoimien Big Band
Tampere Cappella - Naistenpäivän konsertti
Around The World
Sami Saari & Jazzpojat - G Livelabin päivätanssit
Klubin Perjantai: DJ Kimik
PERUTTU: PMO-festari: Satumaisia sointeja
22. Mäntän Musiikkijuhlat: Luonnonvoima
Peruttu: Pirkan opiston kansalaisopiston opiskelijoiden konsertti
22. Mäntän Musiikkijuhlat: Klassinen vaihtaa vapaalle
Pääsiäinen Maanalla
PMO SOI! Tampere-talon Aulaklubilla
22. Mäntän Musiikkijuhlat: Fortepianon kuningatar
PERUTTU: PMO-festari: Windukset vauhdissa
Salin klassiset: Uusi Helsinki -kvartetti ja ILOA-kvartetti
Salin klassiset: Kirill Kozlovski, piano
PERUTTU! Tjango!-yhtyeen konsertti
Paja Bari Live
Puisto-Gospel
Cantio-kuoron konsertti: "Keinuen kevääseen"
Paja Bar Live
Paja Bar Live
Paja Bar Live
PERUTTU: PMO-festari: Rytmimusiikin helmiä
Tampere Filharmonia: Faunien iltapäivä -kamarimusiikkikonsertti
PERUTTU: PMO-festari: Jousisoitinten tunnelmaa
SIIRTYY: Kettunen - Kuokkanen - Iivanaiset: Round Two
Muurola, Laitamo ja Tammela 33100 keikoilla
Mestarit ja kisällit
Tampere Filharmonia: Sortovaltaa vastaan
Strong-yhtye keikalla
Juonnettu Kevätkonsertti
Blind Channel
Soivaa hoivaa -valmennus, maaliskuu 2020
Sota-aikaa sanoin ja sävelin
Dortmunder & Arto Pajukallio
Kevään korvalla
Grease Pit Party
PMO SOI! Tampere-talon Aulaklubilla
Desert Tre
PMO SOI! Tampere-talon Aulaklubilla
Iltapäivän musiikkituokio
Harmonikkamatinea
Tampere Biennalen ennakkokonsertti
Around The World: Les Filles de Illighadad (NER), Talmud Beach
Saarihelvetti 2020
Soitinesittelyä ja -kokeilua - PERUTTU
Tampere-talon Aulaklubi
Peruttu: Pirkan opiston musiikkiopiston matinea
Peruttu! Puhaltaen kesäaikaan
Tampere Filharmonia: Pilvimuodostelmia ja elektroniikkaa
Tampere Filharmonia: Faunien iltapäivä -kamarimusiikkikonsertti
Tampere Filharmonia: Pohjolan tarut
Tampere Filharmonia: Lehmänkello, kitara ja mandoliini
Iloinen ikivihreitä säveliä -konsertti
Elina Somerkallion oppilaiden konsertti
Erin
Joviac Levyjulkkarit
Rahvaanmusiikin kerho: Poloneesiklubi
Rahvaanmusiikin kerho: LempiLempi
Gospelkonsertti Mia Joki
Sweet Jeena and her Sweethearts
Lauri Voipion ja cembalonsoittajan konsertti
Naïssam Jalal "Quest of the Invisible" (FR)
Mikko Harju
Pete Parkkonen
DJ Oku Luukkainen
Jukka Poika
Happoradio
Kake Randelin
Club Dive: F + Pesso
Katri Ylander
Erja Lyytinen
Émile Parisien Quartet (FR)
Ylipää & Ystävät
Seniorisoppa – Merja Larivaara & Kari-Pekka Toivonen
Peruttu: Soittimet tutuiksi -konsertti
Strandberg Project + AGSW Quartet
Peruttu: Soittimet tutuiksi -konsertti
Live music afterwork - Jari Pulkkinen
Timo Lassy & Teppo Mäkynen
Tampere Filharmonian ykkösrinki: Schubert
Pimeys
Suistamon Sähkö + Maria Kalaniemi & Eero Grundström
Antti Lötjönen Quintet East
Jussi & the Boys - Jussi Raittisen 60-vuotistaiteilijajuhla
Hyvän tahdon konsertti
Live music afterwork - Erik Valkama
Levyttämö: DJ TMS
Levyttämö: DJ Shorty Green
Mari Rantasila
22. Mäntän Musiikkijuhlat: Keskipäivän kirkastus
Eetsi, Transsi ja TKT at Katubaari Axu
Nem Agency & Triffid and Danger Concerts Present
Hulk Wasabi
Häämusiikkikonsertti -- PERUTTU
Sergei Starostin (Rus), TECTO (Rus), Anne-Mari Kivimäki & Palomylly
Peruttu: Pirkan opiston Auroran ja Urhojen kevätkonsertti
Kansanmusiikkia kaupungilla
Soitinesittelykonsertti ja soitinpolku
Kake ja Old Guns
Pelimanniparaati
Peruttu: Pirkan opiston rock-kuoron konsertti
Tallari & Frigg
Blood Incantation (US) support Vastavirta Klubi
Samuelin Poloneesin Pääjuhla
Jukka Perko & Early Birds: Charlie Parker 100 v.
Peruttu: Pirkan opiston näyttämömusiikkia (Marjaterttu Rajamäen oppilaita)
Maaliskuun mestarit 1
Maaliskuun mestarit 2
Maaliskuun mestarit 2
PERUTTU: Kirjastokonsertti "Pajunkissojen aikaan"
Project Bitstreams
PERUTTU: Sellomatinea
TampereRaw
PERUTTU: Keskiviikkomatinea
Alma!
PERUTTU: Torstaimatinea
Peruttu: Pirkan opiston kevätjuhla
Torstaimatinea
Kamus feat. Tommi Hyytinen
Torstaimatinea
Pirkan opiston musiikkiopiston matinea
Speed Metal Party 2020
Hällas (SWE), Seremonia
PERUTTU: Panda-musiikkisatu
J. Karjalainen
Uusinta Ensemble
Peruttu: Pirkan opiston musiikkiopiston matinea
PERUTTU: Huilumatinea
PERUTTU: Pieni iltasoitto
PERUTTU: Sopraano ja mezzosopraano
Lumikki - soitinseikkailukonsertti ja soitinsuunnistus
PERUTTU: Ensueño Flamenco
Peruttu: Pirkan opiston musiikkiopiston matinea
Talvisodan 80-vuotiskonsertti
Peruttu: Pirkan opiston kansalaisopiston opiskelijoiden konsertti
The Hearing, Sumuposauttaja
Metallifonia
Lounasmusiikkia - Ulla Raiskio, mezzosopraano ja Riikka Viljakainen, piano
Lounasmusiikkia
Lounasmusiikkia - Riikka Viljakainen, urut
Vesperith, Nobody
Lauri Porra: Cabins & Hideouts
Peruttu: Pirkan opiston sellistien kevätkonsertti
Reissumiehen taival - 40-vuotisjuhlakonsertti
50. Keuruun musiikkileirin juhlakonsertti
Kotiteollisuus
Booster
Oppilaskonsertti
PERUTTU Oppilaskonsertti
Rakkauden hengessä: Hietasen perheen konsertti
PERUTTU Oppilaskonsertti
Eve & Ossi duon -konsertti
Patrik Kleemola
PERUTTU: Kevätdisco
"Soivia tarinoita minulta sinulle" - Valkeakoski-opiston matinea Kangasalla
Petri Kuljuntausta
After work -ilta: livenä Kulkuri & Kaunotar
HLER
Tampere Biennalen perhepäivä
Talvisodan päättymisestä 80 vuotta – sota-ajan lauluja ja runoja
Krysostomos-kamarikuoron konsertti
108 Klubi: XomSoc, Otto-BG, RentoRaunio
Nieminen & Litmanen
Club ALT: Samae Koskinen
Varusmiessoittokunnan jousiorkesterin konsertti
JAMIT@Salhojankadun Pub feat.Rauhatäti
Naistentansseissa Jussi Roponen
PERUTTU: Ruska Sillanderin taidonnäytekonsertti
Teemu Mastovaara: On the Edge of Cello
PERUTTU: Pieni iltasoitto
TangoLab Tampere: Alexander von Hagke-Tango Meets Jazz
TangoLab Tampere: Marcelo Nisinman
TangoLab Tampere: Alternative Milonga
Tumppi Varonen & Problems, Nuorisopalatsi
Klubin Lauantai: Stereo Terror DJ:t
MaidenFest 2020 – Iron Maidenia usean laulajan tulkitsemana
Sodan muistoja sanoin ja sävelin
PERUTTU: Jäitä sulatellessa
Konsertti Dominutz ja Lauluyhtye PH
Sokeripalat Laikulla
Maanantaimatinea
Tiistaimatinea
Iskelmäparatiisi
Big Up! Reggae Friday w/ Delta Mike & Balttikoira
Lauma, Ananas
Tampereen Musiikkiakatemian kamarimusiikkiviikon päätöskonsertti
Edu Kettunen - Kaivo aavikolla
PK Keränen & Valtteri Laurell
Peruttu: Finestre Jousikvartetti
Tampereen Ukuleleorkesteri konserttikiertueella Keuruulla - PERUTTU
Samuelin Poloneesi - Hyllyjen välissä soi!
Metso LIVE: Litku Klemetti
TAMK opinnäytetyökonsertti Teele Jantsikene
Thank you for the music
Kansanmusiikkikonsertti - Valot ja varjot
Suntrace, Fladderpuck
Tri. Harms & Jytäsamovaari, Sinners, Destined To Die, Smoke Alarm
Kolmas Aste-Klubi : Treemer, Lyyti
Nyrkkitappelu, Lapsuus, Lemmenpyssyt
PERUTTU: Uiton aika Pispalassa : Hirvikoira Hirvonen, Tukkilaisorkesteri Oksetti
Oipa kerran : Resham, Allumelankolia, Ida Niemi (soolo)
TangoLab: Alternative Milonga
Pubikeikka
Hardcore vol. 5
Pieni iltasoitto
Pubikeikka
Pieni iltasoitto
SIIRTYY: Kevätilta Kangasalla -hyväntekeväisyyskonsertti
Laura ja Janne musisoivat Viola-kodissa
Suvi Teräsniska - Ihmisen Poika
Pianokonsertti - Ilya Krughoff - Uusi ohjelma!
Sourvein (USA)
SIIRRETTY: Trippi Tour
Tanja Vähäsarja duo
Urkujen käyttöönottokonsertti
Olli Ahvenlahti Ensemble feat. Annimaria Rinne
Duo Esa Pietilä, saksofoni ja Pétur Sakari, urut
PERUTTU: Kangasala Irish Festival: Irlantilaisten laulujen ilta
Kirjastokaraoke
Gentsit Junnun matkassa
Juhlatanssit
PERUTTU: Kangasala Irish Festival: Irlantilaista ilottelua Ealan ja ystävien...
Seminola-orkesteri: Kesää odotellessa
SIIRRETTY
PERUTTU: Kangasala Irish Festival: Kirsten Allstaff...
Cafe Metson DJ-lounas
Cafe Metson DJ-lounas
Kultakurkku 2020
Henki & Rytmi konsertti
Lauluja naistenpäivän kunniaksi
Tänä Iltana
PERUTTU: Varusmiessoittokunnan Kynttiläkiertue
Täysin palkein -harmonikkakonsertti
Kirjastokamari
Pohjonen Alanko
Tauski Show
Yhteislaulua
Soiton paikka -festivaali "Ajankuvia"
Sångens Vänner -kuoro Pietarsaaresta, joht. Bill Ravall
Avajaiskonsertti 1971
Elämän makua Kevätkonsertti
All those strings
Elämän makua Kevätkonsertti
Jamit
Mansetin keväinen konsertti
Pikku Papun Orkesteri
NOK Nuorison orkesterikurssi
PERUTTU: Varusmiessoittokunnan Finlandia-kiertue
Max Zenger Globus
Juicen kirjaston live-illat
Stage 13 live - Crimson Blade & Metal Riot
Ruoska
Barbara Hendricks (USA): Road to Freedom
Konsertti
Bobby Oroza, Jaakko Eino Kalevi
Around The World
Virsilauluilta
Tuff! After school: Hiphop-miitti
Kirjastokaraoke
Italoliukkari
Rapfactory
Kaikki Stagella -bändikurssi nuorille
PERUTTU Romantikot Louise, Franz ja Ethel
Tampere Film Festival Presents: Dystopia Party
Matti Saarinen Grímsey
Jykä Blues Project
Tampere Filharmonia: Kurkistus kenraaliharjoitukseen
Hate ja Punkkirosvot
King Drapes
Lasermehu
The Backsound
SIIRRETTY: Global Warning in Finland 2020
SIIRRETTY
Beatles-luentosarja 2/3
Oppilaskonsertti
Psykeilta
Tango de mi Alma – Essi Luttinen ja Martin Alvarado
Sonic Rites
Perheiden Musacafe
PERUTTU: konsertti Haiharassa
Tampere Filharmonia: Kurkistus kenraaliharjoitukseen
Iltasoitto: Bachia uruilla
Unto Mononen, musiikkinäytelmä
Sokkelon kivitys 2020 –kiertue: Mokoma
"Soivia tarinoita minulta sinulle" - Valkeakoski-opiston matinea Kangasalla
Kamarikuoro Cantilenen konsertti
Tampere Filharmonia: Kurkistus kenraaliharjoitukseen
Huiluoppilaiden kevätkonsertti
Tim Creole & Hot Rods
Pianokonsertti - Ilya Krughoff - Uusi ohjelma!
Battle Beast
Apocalyptica
Softly, with Feeling - Peggy Lee 100 vuotta
Maustetytöt
Ellinoora
Samuelin Poloneesi
Etelän säveliä - Notas del sur
Peruttu: Pirkan opiston kansalaisopiston opiskelijoiden konsertti
Tuomari Nurmio & Tohtori Hillilä
SIIRTYY: Silvennoinen, Försti, Hela & Band
Kevään kohinaa -konsertti
Eevil Stöö - levynjulkaisukeikka
PERUTTU-Ystävyyskonsertti
Kaverit
Sorsaklubi: Laura Närhi
PERUTTU Romantikot Louise, Franz ja Ethel
Kaunis tuntematon - kamarimusiikkia Latinalaisesta Amerikasta
PERUTTU: Kangasala Irish Festival: Muireann Nic Amhlaoibh...
Tammer Fuzz
Pori Fuzz
22. Mäntän Musiikkijuhlat: Varaslähtö
22. Mäntän Musiikkijuhlat: Avajaiskonsertti
Näyttelykuvia - PERUTTU
22. Mäntän Musiikkijuhlat: Festivaalin nuoret taiteilijat
22. Mäntän Musiikkijuhlat: Romantiikan kynnyksellä
Grande Finale - PERUTTU
22. Mäntän Musiikkijuhlat: Satukuvia
22. Mäntän Musiikkijuhlat: Kaunis myllärintytär
22. Mäntän Musiikkijuhlat: Urkuvartti II
22. Mäntän Musiikkijuhlat: Mestarikurssien päätöskonsertti
Klubin Tummat Tunnit: DJ Lars Bögel
Klubin Tummat Tunnit: DJ Lipponen
Klubin Tummat Tunnit: DJ Willy
Klubin Tummat Tunnit: DJ Kristian Lindell
Klubin Bassotummat: DJ Riku
Klubin Tummat Tunnit: DJ Kimik
Oopperatuokio
Tampere Filharmonia: Vakavaa ja traagista
22. Mäntän Musiikkijuhlat: Luento - Ludwig van Beethoven
22. Mäntän Musiikkijuhlat: Suuri Finaali - Serlachius-juhlakonsertti
Klubin Tummat Tunnit: DJ Sara-Maaria
Tuhka-yhtyeen sinkkujulkkarit Galleria Rajatilassa
Strong-yhtye keikalla
Suvi Teräsniska
Amuri
Torvikopla Big Band ja Rehupiikles: Jatsin kutsu
Kristalli-kuoron konsertti: Kautta kärsimysten voittoon
Rahvaanmusiikin kerho: Poloneesiklubi
Torvikopla-klubi: Kaikenlaista jatsia
Pub Kujakolli live - Jamit (Kalle Alatalo)
Pub Kujakolli live - Dortmunder
Pub Kujakolli live - Turn on
Pub Kujakolli live Rolf Wirtanen orkesteri
Pub Kujakolli live - Sumua
Pub Kujakolli live - Onni Rajaniemi yhtye, Laitamo
PERUTTU: Anneli Saaristo - Olen Nainen
Tipurock
PERUTTU
Live music afterwork - Ninni Martikainen
Atomifest
Atomifest
SIIRRETTY
Live music afterwork - Mika Peltonen
Virtuoosit lavalla
Cuejero (FI/ES/CL) feat. Anette Åkerlund
Matti Salo Trio
Live music afterwork - Juri Lindeman
Kierros Euroopassa
Vapahtaja, ystävämme
Linda May Han Oh (AU)
Live music afterwork - Vili Rantanen
30th Anniversary -kiertue
SIIRRETTY: 30th Anniversary -kiertue
Kaija Koo
Samuelin Poloneesin avajaisklubi: Pre-Kukushka"
Lauluja maailmalta
Swordwielder (SWE), Fosforos, Generals, Kauhu
Motown Tribute
Louie Digman (UK) w/band
Toivoa Toivon pojille -konsertti
Väräjää-klubi + Eramaa + Segmentia
Estradilla TASOn solistit
Live music afterwork - Matti Oksa
Soljuvia säveliä kahdella klavikordilla
Jonne Aaron Ota mut -konserttikiertueelle Tampereelle
Sota-ajan suositut laulut
Global Warning in Finland 2020
Live music afterwork - Jo' Buddy One Man Band
PERUTTU Erin bändeineen
Tampereen Musiikkiakatemian opiskelijakonsertti
Tampereen Musiikkiakatemian opiskelijakonsertti
Olavi Uusivirta
Intimissimo: Mikko Iivanainen
Sorsaklubi: Neljä Ruusua
Topmost
Hetkiä elämästä - Kanerva-kuoro 75 vuotta
Veljekset Perse, Color Climax ja The Hoist
Jamari Koikkalainen
Tampere Filharmonia: Tampere Biennale
Tampere Filharmonia: Verdin Requeim
Around The World
Tampere Filharmonia: Säteilyä ja majesteettisuutta
Peruttu: Pirkan opiston lyömäsoitinoppilaiden konsertti
Beatles-luentosarja 3/3
Tampere Filharmonia: Faunien iltapäivä -kamarimusiikkikonsertti
Totuus ja valhe: Vladimir Vysotskin lauluja
Pyynikki-ilmiö: Club For Five - Rakastetuimmat
Pyynikki-ilmiö: Steve 'n' Seagulls
Intimissimo: Tuula Amberla
Pyynikki-ilmiö: Rajaton kesäilta Pyynikillä
Aki Rissanen Trio
Kevättä ilmassa -konsertti
Sorsaklubi: GTRTOUR 2020 - Douglas Blair, Pepe Ahlqvist ja Jartse Tuominen
Sorsaklubi: The 69 Eyes
Olli Soikkeli
Tampere Filharmonia: Nibelungin sormus
Jiri Nikkinen The Beatles Tribute Band
Pirkanmaan Saksofonifestivaali (PSF)
Antti Autio (soolo) + Lac Belot (soolo) - Mirel Wagner peruttu
Techtonic w/Siqu b2b Makodan
Dalindèo: Dark Money
Softly, with Feeling - Peggy Lee 100 vuotta
Tampere Filharmonia: Vappukonsertti – Calling all workers
Tampere Filharmonia: Nuorten solistien konsertti
Club Dive: F, Yeboyah, Sliki & Hamuelos
Musiikkiakatemian pianistien ilta
Tampere Filharmonia Lounaskonsertti
Piritta & The Ring Fingers
Peruttu: Pirkan opiston muskarikonsertit
Anna Inginmaan virtuaalikonsertti
Uniklubi, Holmala (akustinen)
The Finnish Tribute To Pink Floyd 15-vuotisjuhlakonsertti
PERUTTU: Konsertti Haiharassa
Kuninkaallinen soitinsatu
Jethro Tull (UK)
Sanni
Someone Like You - The Adele Songbook
Ukulelekonsertti
Soitinsatu Puhallinpossut
Kormus - Omalla tiellä
Tampere Biennale 2020: Lauri Porra - Cabins & Hideouts
Ewa Kaarela Swing Bandin konsertti
Kotiteollisuus, Merta
A. Aallon Rytmiorkesteri
Klub Tidsmaskin esittää: 2006!
Klub Tidsmaskin esittää: 2007!
PERUTTU: Konsertti Sota-ajan iskelmät
Puhallinkonsertti
Turvenuija -tukitapahtuma soiden puolesta
Peruttu: Pirkan opiston musiikkiopiston matinea
PERUTTU: Anna Inginmaa
Tellus in Space (Kotilainen-Porra-Nykänen) + PH
Utopianisti + Lasihelmipeli
Lady Nana & Riku Poramo
Pyynikki-ilmiö: Jarkko Ahola
Vuokko Hovatta Kolmisin
Tampere Jazz Orchestra Revisited: Tribute to Kari Komppa
Enter Shikari (UK)
Yhteislaulutilaisuus
Voo-Dum Voo-Voo!
Billie Joelina Decossa
Paavoharju - Fonal Musik Mosaik
Dominutz & Lauluyhtye PH
Lehtojärven Hirvenpää + Samanna
Fado-konsertti
Irreversible Entanglements (US)
Peruttu: Pirkan opiston muskarikonsertti
Eclipse Jazz Club: Pauli Lyytinen Magnetia Orkesteri
Anna Murtola & Guests: Fuego Por Dentro
Chisu
Tampere Filharmonian ykkösrinki: Mustonen, Šostakovitš, Mendelssohn
Club Dive: Yeboyah + Le Fvbelos
JUICE! – Juice Leskinen 70 vuotta
Murrettu Väri Duo
Knipi
Karina (levyjulkkarit) - Soundi-klubi
PERUTTU: Anna Inginmaa
Peruttu! Kuorojen Kevätlaulajaiset
Kyösti Mäkimattila
Jesse Markin
FiBO-klubi: Kärsimys
SIIRRETTY: The Finnish Tribute To Pink Floyd 15-vuotisjuhlakonsertti
Merikanto-opiston oppilaskonsertti
Merikanto-opiston oppilaskonsertti
Diandra: Laivaan Mun Laulujen
Merikanto-opiston oppilaskonsertti
SIIRTYY: Rajaton Kevät
PERUTTU: Pelle Miljoona Rockers
Talvisodan päättymisen 80-vuotisjuhlakonsertti - PERUTTU
PERUTTU: Rakasta minut vahvaksi – Ritva Oksanen ja Pedro Hietanen
Ursus Factory + Sepikka
SIIRRETTY
Mummi- ja kummimuskari
Kvelertak
Klubin Tummat Tunnit: DJ C-Flava
Klubin Lauantai: Mellow Yellow DJ:t
Klubin Perjantai: DJ Sara-Maaria
Klubin Tummat Tunnit: DJ Kristian Lindell
Klubin Tummat Tunnit: DJ Willy
Angel Witching Hours
senseNONsense - järjestä ja järjettömyydestä
TAMKin filkkaribileet
Äänimatka luonnonhelmaan
Tampere Film Festival Presents: Futureel Friday
HTDJ!
PERUTTU: Viulu- ja klarinettioppilaiden konsertti
SIIRTYY: Sinivalkoiset Tangot – Kalle Jussila & Aikamiehet
SIIRRETTY: Sokkelon kivitys 2020 –kiertue
Sorrowhearts St. Patricks Day Weekend @ Ruby & Fellas
Sorrowhearts St. Patricks Day Weekend @ Ruby & Fellas
Karkki & The Car-keys, Sekunderna
Rakkaudesta tangoon
Ampeeriklubi
Patti Austin plays Ella Fitzgerald (USA)
Hyvän Mielen Orkesterin Slaavilaisen musiikin konsertti
Hyvän Mielen Orkesterin Slaavilaisen musiikin konsertti
Peruttu: Pirkan opiston muskarikonsertit
Klubin Perjantai: DJ Sara-Maaria
Summer Boom 2020
Samuelin Poloneesin lastenkonsertti: Höpinätötterö
Oppilaskonsertti
Lauluvalmennuksen kevätkimara
Jesse Markin
Mies & Kitara
Juri solo
Maanantaimatinea
Saku Ryhänen duo
30th Anniversary -kiertue
Down Home -ilta: Rick Estrin & The Nightcats (USA) Telakalla!!
Väräjää-klubi + Magma Smoke & Stoned Status
SLEDGE + GUILTY PLEASURE
Maanalainen Live! The Scum Orchestra, Last to Exist, Glass Wipe
TuskaLive & Grey Beard Proudly Present
Hardcore Attack Vol. III - Vapaa Maa / Ei / Belltower
Maanalaisen JAMIT Open Stage + Special Guest Jokrates
SIIRTYY: Kevään ääniä
Novembersoundsbetter + Kriisipalaveri
Hyväntekeväisyyskonsertti Kevään Säveliä
Kirjastokamari
MAGS DJ night @Maanalainen
Faarao Pirttikangas & Nubialaiset
Sonic Rites Warm-up Tampere
Around The World
Steve Hackett Genesis Revisited World Tour
Suomanifesti tuki-ilta: NEVA + Talvivaaran linnut + Alinen
Eerolan Reetta + Folkjykä + River King
WWF Nuorten Earth Hour jatkoklubi: Nipponi ja Napakettu + Mikä Mikä
Hepokatin viihdelaulajat harjoitukset peruutettu toistaisksi
80"s Rock & Heavy Party
Marion Rung & Matti "Fredi" Siitonen
Tapiola Sinfonietta: Dance Music Symphony
Kansanlaulukirkko
Aika jätti - Juice Leskinen elää
LORDI – Killectour 2020
Beatriz Macias (MX/USA): Best of Zarzuela
Yhteislaulua
Costello Hautamäki
Ville Hautakangas: 12 kantaesitystä pianolle, osa 3
Jan Lehtola
Rakensin minä majani - Kaj Chydenius 80 vuotta
Muurola, Tammela 33100, Laitamo
Pojat
Haloo Helsinki! Tribuutti by Capri & Band
Pääesiintyjät, James Raven's Rocking Playground
Avaruuden Cowboyt plays Tehosekoitin
Jenni Mustajärvi
Kaseva
Heikki Kuula, Tommi Pehmee
Sonaatteja nokkahuilulla ja cembalolla
Riku Nieminen & Juice Originals -konsertti
Part Time Killer, Atk
Metso LIVE: Rosita Luu
Emergenza Festival
Emergenza Festival
Slave